Anasayfa >

Diğer Haberler >

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi İçin Bugün Son Gün

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi İçin Bugün Son Gün

31 Mayıs 2017 Çarşamba, 09:45:37
 Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi İçin Bugün Son Gün
Emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerinin ilk taksiti bugün sona eriyor. Mükelleflerin vergilerini bugün mesai bitimine kadar ödemesi gerekiyor…

1 Mart’ta başlayan emlak vergisi ile çevre ve temizlik vergisi ilk taksit ödemeleri bugün sona eriyor. 1 Mart’ta başlayan ödemeler bugün mesai bitiminde sona eriyor. Bugün vergi borcunu ödemeyen mükellefler ceza ile karşı karşıya kalacaklar.

EMLAK VERGİSİ NEREYE ÖDENİYOR?
Emlak vergisi bağlı bulunduğunuz belediyeye ödeniyor. Ya da belediyelerin online servisi oluyor. Bu şekilde belediyeye gitmeden online ödeme de yapabilirsiniz. Bu alt yapı oluşturulmamışsa belediyeden alacağınız ödeme bilgileri ile PTT havalesi ya da direk belediyelerin banka hesaplarına ödeme yapılabiliyor.

EMLAK VERGİSİ HAKKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÇEVRE VE TEMİZLİK VERGİSİ NEREYE ÖDENİYOR?
Çevre temizlik vergisi konutlarda, su faturasına yansıtıldığı için faturanın ödenmesi ile birlikte vergi de ödenmiş oluyor. Ancak işyeri için bu durum farklı. İşyeri kullanıcılarının vergi borcunu ilçe belediyesine giderek ya da e-belediye sistemi üzerinden online bir şekilde vergilerini ödemeleri gerekiyor.

Emlak vergisi ikinci taksit ödemeleri ise 1 Eylül 2017’de başlıyor 30 Kasım 2017’de sona eriyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER