Anasayfa >

Diğer Haberler >

Antalya Şarampol Otoparkı Referanduma Gidiyor

Antalya Şarampol Otoparkı Referanduma Gidiyor

29 Mayıs 2017 Pazartesi, 16:02:30
 Antalya Şarampol Otoparkı Referanduma Gidiyor
Antalya’daki tartışmalı Şarampol Katlı Otoparkı projesine halk karar verecek. Belediye 11 Haziran’da Üçgen, Cumhuriyet ve Şarampol caddesi esnafının katılımı ile referandum yapacak…

Antalya Şarampol Katlı Otoparkı projesi referanduma gidiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi tartışmalı otopark için Üçgen, Cumhuriyet Mahallesi ve Şarampol Caddesi esnafının katılımı ile 11 Haziran’da referandum yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Efsane geri dönüyor Şarampol güzelleşiyor' sloganıyla hayata geçirilen kentsel tasarım projesi Şarampol hakkında basın toplantısı düzenledi.


O ZAMAN AKILLARI NEREDEYDİ?
Üçgen Mahallesi'nde 1003 ada, 20 parselde bulunan 2 bin 793 metrekarelik alanda çalışmalara başladıklarını belirten Türel, “Otopark yapım çalışması aslında 11 Eylül 2015 tarihinde belediyemizin meclisinde alınan ilk kararla başlamıştır. Kararlar oy birliği ile geçti. Bugün orada bu kararlara evet diyen bazı arkadaşlar şimdi yapılmasın diye boy gösteriyorlar. Muratpaşa Belediyesi sınırları içinde 1003 ada güneyinde yer alan çocuk bahçesi alanını, katlı otopark alanına dönüştürülmesi için hazırlanan nazım imar planı ve uygulama imarplanı değişiklikleri meclisin 16 Kasım 2015 tarihinde oy çokluğuyla onaylanmıştır. Muratpaşa Belediyesinin yapılmaması gibi olumsuz bir görüşü olmamıştır. Meclisimizde trafo yerinin değiştirilmesine de evet demiştir. Süreç meclis üyelerinin bilgisi ve onayı doğrultusunda devam etmiş ve planların askı sürecinde hiçbir itiraz olmamıştır. Bu itirazları yapanlar neredeydi. Bugün itirazları yapanların akılları neredeydi diye sormak lazım. Giritliler Evi aynen korunacaktır. Yıkımı falan söz konusu değil. Orada o bölgedeki Giritli vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Yıkılma gibi durum yok. Bu hayal ürünüdür . Nereden uyduruyorlar. Bu hayaldir, nereden uyduruyorlar. Anlamakta zorlanıyorum. Bu proje uygulanırsa Giritli Evi yerinde korunacak. Bir kaşık suda fırtına koparılıyor. Otopark 2 bin 793 metrekarelik park alanının 980 metrekarelik alanında uygulanacak. Kalan kısım ise yeşil alan ve Giritliler Evi korunacak. Toplam araç kapasitesi 180 adet olacaktır. Bu konunda herhangi bir itiraz olmadı. İhaleyi tamamladık. 5 milyona yakın bedeli var" dedi.


HALK İSTEMEZSE YAPMAYIZ

Orada 3-5 tane şovmen halkın hislerine tercüman olamaz diyen Türel, Hayır çıkarsa 80 araçlık otoparktan vazgeçeğiz. Halk istemezse yapmayız. Evet çıkarsa gereğini yaparız” diye konuştu.  SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER