Anasayfa >

Diğer Haberler >

Galatasaray Adası Yıkıldı

Galatasaray Adası Yıkıldı

29 Mayıs 2017 Pazartesi, 10:02:44
Galatasaray Adası Yıkıldı
Beşiktaş Kuruçeşme’deki Galatasaray Adası’nın imara aykırı bölümleri yıkıldı…

Beşiktaş Kuruçeşmece’deki Galatasaray Adası’nın diğer bir adıyla Suada’nın imara aykırı bölümleri dün saat 05:00 sıralarında yıkıldı. Ekipler İBB encümen kararı doğrultusunda imara ayrıkı bölümleri yıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle;
"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümenince yıkım kararı verilmiştir. Söz konusu karara ilgililerince mahkeme yoluyla itiraz edilmiştir. Sırasıyla İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Danıştay 14. Dairesi ve en son tekrar Danıştay 14. Dairesinin 21.02.2017 tarihli kararı ile Encümen kararı onanmış olup gerekli tebligatlar yapılmıştır."

Galatasaray’dan da bir açıklama geldi. Açıklama şöyle;
Galatasaray Adası hakkında, müstecir tarafından kanuna aykırı olarak yapılan eklemeler nedeniyle 21 Mart 2012 tarih ve 641-524 sayı ile alınmış yıkım kararına karşı kulübümüz mülk sahibi olarak dava açmıştı. Söz konusu dava kapsamında, 26 Eylül 2012'de keşif yapıldı. 28 Şubat 2014 tarihinde karar kulübümüzün aleyhine çıktı. O tarihte temyiz yoluna gidildi. 8 Ekim 2015 tarihinde karar onandı. Karar düzeltme yönündeki 10 Şubat 2016 tarihli başvurumuz da 21 Şubat 2017'de reddedilince yıkım kararı kesinleşmiş oldu. Büyükşehir'e bağlı ekipler, 28 Mayıs 2017 günü, sabahın ilk ışıklarıyla beraber kararı uygulayarak Ada'da yıkıma başladı. Yıkılan yerler, kira sözleşmesi bitmesine rağmen hukuku hiçe sayan şahsın yaptığı eklentilerdir. Bu noktadan sonra, yıllardır Ada'da işgalci konumunda olan kiracının burayı kullanması mümkün değildir. Ada en kısa sürede, Galatasaray Adası ile ilgili olarak yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da alınan karar gereğince ve kanuna uygun şekilde yeniden düzenlenerek Türk sporuna ve üyelerimize hizmet vermeye devam edecektir.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER