Anasayfa >

Diğer Haberler >

“Bahçeşehir Göleti İçin Herkesin Tazminat Davası Açma Hakkı Var”

“Bahçeşehir Göleti İçin Herkesin Tazminat Davası Açma Hakkı Var”

10 Mayıs 2017 Çarşamba, 15:09:54
“Bahçeşehir Göleti İçin Herkesin Tazminat Davası Açma Hakkı Var”
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülveser Bahçeşehir Göleti projesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada Bahçeşehir’de oturan herkesin tazminat davası açma hakkı var denildi…

Bahçeşehir Göleti projesinde sular durulmuyor. İdare mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı verdiği projede tartışmalar sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, Bahçeşehir Gölet projesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Danıştay 13. Dairesi Bahçeşehir gölet projesini iptal ederek, Başakşehir Belediye Başkanı'na verilen satış yetkisini kaldırmıştı. Ancak Başakşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada habere konu olan projenin Bahçeşehir Göleti ile alakalı olmadığını ifade ederek "Danıştay'ın kararında Gölet Projesi'nin iptali söz konusu değildir" açıklamasında bulunmuştu.

BAHÇEŞEHİR’DE OTURAN HERKESİN TAZMİNAT DAVASI AÇMA HAKKI VAR
Gölet çevresinde yapılan inşaatların yapılmasına olanak sağlayan imar planların büyük bir kısmının iptal olduğunu söyleyen Canpolat ""Bu bölgede konut alanlar, `yeşil alan´ diye konut aldılar. Bahçeşehir´de oturan herkesin tazminat davası açma hakkı vardır" dedi.

RANTÇILARA TESLİM EDİLDİ
Gölet etrafındaki yapılaşmaya dikkat çeken Canpolat, "Bölgedeki rantın hangi boyuta ulaştığını görebiliyoruz. Bu bölge yeşili, doğasıyla bilinen bir bölgeydi. Bu bölgenin bir tarafında Esenyurt, bir tarafında Başakşehir insanların nefes aldığı, sağlıklı yürüyüş alanlarının, piknik alanlarının yapıldığı yerlerdi. Esenkent betonkente dönüştürüldü, Başakkent rantçılara teslim edildi. Kimlere ne kadar rant kazandırıldığını biliyoruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER