Anasayfa >

Diğer Haberler >

Demir İnşaat’tan Albatros Açıklaması

Demir İnşaat’tan Albatros Açıklaması

28 Nisan 2017 Cuma, 16:01:21
Demir İnşaat’tan Albatros Açıklaması
Tartışmalı Büyükçekmece Albatros Parkı olarak bilinen araziyi SKY İnvestment Grup ile birlikte 160 milyon 30 bin TL’ye satın alan Demir İnşaat’tan basında eleştiri konusu olan satışa ilişkin açıklama geldi…

Büyükçekmece Albatros Parkı olarak bilinen araziyi SKY İnvestment Grup ile birlikte 160 milyon 30 bin TL’ye satın alan Demir İnşaat, basında satış ile ilgili çıkan haberlere yanıt verdi.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, tartışma yaratan arsanın Albatros Parkı alanının dışında kaldığını, söz konusu arsanın Büyükçekmece Belediyesi’nin mülkü olarak satışa sunulduğunu vurguladı.


2 yıldır Büyükçekmece basketbol takımına sponsor olarak spora ve sporcuya destek olduklarını belirten Demir bunun arsa satışıyla ilişkilendirilmesinin çok yanlış olduğunu söyledi.


Hamit Demir, açıklamasında şunları kaydetti:“İmza attığımız projeler ile sektöre yön veren bir şirket olarak, ticari faaliyetlerimizi bir kenara koyarak toplumumuza karşı sosyal görevimizi yerine getirmek amacıyla 2 yıldır Büyükçekmece basketbol takımının isim ve forma sponsoru olarak spora ve sporcuya destek oluyoruz. Bununla da kalmıyor, her fırsatta iş dünyasını maddi desteğe ihtiyaç duyulan bu spora destek vermeye çağırıyoruz. Türk basketbolunun Türkiye'deki yükselişine katkı sağlamayı bir borç olarak görüyoruz. Ve takıma ayırdığımız bütçeyi her sene elimizden geldiğince artırıyoruz. Hal böyleyken, 70’li yıllardan beri Büyükçekmece Belediyesi’ne imarlı olan ve bahsedildiği gibi park alanı içinde yer almayan ve tüm yasal prosedürleri yerine getirilerek ihaleye çıkan bir arsanın satışının, 2 yıldır basketbol takımına verdiğimiz destekle ilişkilendirilerek spekülasyon yapılmasını çok yanlış buluyoruz.  Suudi Arabistan, Yemen ve Katarlı ortaklarımızın kurduğu şirket ile gücümüzü birleştirerek ihaleye katıldık ve kazandık.  Bunun Büyükçekmece basketbol takımına verdiğimiz destekle nasıl bir ilgisi olabilir? Ortaklarımız, Türkiye’de 2 milyar dolarlık yatırım hedefleri olan ve Türkiye için daha yüksek yatırım hedefleri olan güçlü şirketler.  Yüzde 40 hak sahibi olduğumuz bu ortaklıkla, ilçedeki herkesin faydalanacağı, kamuya açık alanların yer alacağı,  konut ve turizm tesislerinden oluşan bir projeye imza atacağız. Projenin ekonomimize sağlayacağı katma değeri, yaratacağımız yaklaşık 2 bin kişilik istihdamla da destekleyeceğiz. Bölgenin imar planına uygun bir şekilde, ilçe sakinlerinin de hassasiyetini düşünerek hayata geçireceğimiz proje ile hem sektörümüz, hem ekonomimiz hem de istihdamımız kazanacak.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER