Anasayfa >

Diğer Haberler >

Albatros Arazisinin Satışının İptali İstenilecek

Albatros Arazisinin Satışının İptali İstenilecek

28 Nisan 2017 Cuma, 11:45:10
 Albatros Arazisinin Satışının İptali İstenilecek
Albotros Parkı olarak bilinen 30 dönümlük araziyi 160 milyon 30 bin TL bedel ile Demir İnşaat ve SKY İnvestment Grup satın almıştı. ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, satışın iptali için hukuki süreç başlatacaklarını söyledi…

Büyükçekmece Albatros Parkı olarak bilinen 30 dönümlük arazi defalarca satışa çıkmasının ardından 11 Nisan’da 160 milyon 30 bin TL bedel ile Demir İnşaat ve SKY İnvestment Grup’e satıldı.


Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Başkanı Baran Bozoğlu, söz konusu satışın iptali için hukuki süreci başlatacaklarını söyledi.


PLAN DAVALARI DEVAM EDİYOR
Bozoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Araziye dair plan davalarının devam ettiğini belirterek, "Plan davaları devam ederken belediyenin satış ihalesini gerçekleştirdiğini ve süreci yürüttüğünü öğrenmiş olduk. Bunun, çevre ve doğa açısından oldukça yanlış bir karar, yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyoruz. İstanbul'un tek bir ağaca bile ihtiyacı var, dolayısıyla yeşil alanların mutlaka ve mutlaka korunması lazım." şeklinde konuştu.


İstanbul'un yeşil kalması için çaba harcamaya devam edeceklerini belirten Bozoğlu, hukuki süreç neyi gerektiriyorsa yapacaklarını belirtti.


Bozoğlu, "Önce tabii ki ihalenin iptali ve satışın durdurulması için inceleme yapacağız. Bu yanlış karardan dönülmesi için çaba harcayacağız." dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER