Anasayfa >

Diğer Haberler >

Büyükçekmece Albatros Parkı Arazisinde Rezidans Yükselecek

Büyükçekmece Albatros Parkı Arazisinde Rezidans Yükselecek

26 Nisan 2017 Çarşamba, 17:05:24
Büyükçekmece Albatros Parkı Arazisinde Rezidans Yükselecek
Daha önce defalarca satışa çıkan Büyükçekmece Albatros Parkı sonunda sahibini buldu. İhaleyi Demir İnşaat ve SKY İnvestment Group kazandı. Arazi üzerinde ticaret+turizm ve konut inşa edilecek…

Büyükçekmece’de Albatros Parkı olarak bilinen arazinin satışı yapıldı. Daha önce defalarca satışa çıkan araziyi 160 milyon 30 bin TL bedel ile Demir İnşaat ve SKY İnvestment Grup satın aldı. Ortak girişim grubunun diğer ortağının ise Katar-Suudi Arabistan ve Yemenli oldukları öğrenildi. Ortak girişim grubunun yüzde 40'ı Demir İnşaat'a yüzde 60'ı ise diğer üç şirkette ait olacak.

30 dönümlük Albatros Parkı arazisinde ticaret+turizm ve konut karmasından oluşan proje yapılacka.

200 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Konuyla ilgili açıklama yapan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Hamit Demir "İhale yapıldı ve kesinleşti. Kesinleştikten sonra bize bir tebligat geldi bugün de tebligata cevap verdik. Ödeme süreci başladı yüzde 25'i peşin 3''er ay taksitle yaklaşık faizleriyle de birlikte 168 milyon lira gibi bir ödeme yapılacak. İhalenin peşin fiyatı 160 milyon 30 bin TL ‘idi. Büyükçekmece Belediyesi burada plan tadilatını yaparak ana kentten onaylatıp ticaret, turizm ve konut şeklinde çıkartmış, zaten ihale de o şekildeydi. Biz, Katar, Yemen, Suudi Arabistan grubunun oluşturduğu bir firma ile girdik. Bu firma da çok güçlü bir grup amaç sadece bu ihale ile kalmak değil başka projelere de katılarak Türkiye'ye sermaye getirmek. Projeye bu sene 3 ila 4 ay içerisinde geliştirip en geç Eylül ayına kadar da kazma vurmayı planlıyoruz. Karma proje olarak içerisinde konut, ticaret ve turizm var...Toplam yatırım bedeli 200 milyon dolar olabilir" dedi.

Gazete Habertürk'ten Uzay Kesmen'e konuşan belediye yetkilisi ise “Bu alana belirtildiği gibi konut ve turizm alanı yapılması planlanıyor. Ancak orası park değil. Aslında bu arazi, Albatros Parkı'nın arka tarafındaki imarlı arazi. İmarı da yeni değil. 1972'den beri bu alan imarlı. Bu anlamda, parkı imara açıp sattılar demek doğru değil. Albatros Parkı denilen alan, o arazinin altındaki sahil şeridi” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER