Anasayfa >

Diğer Haberler >

Teknik Yapı Katar’dan 20 Milyon TL ile Döndü

Teknik Yapı Katar’dan 20 Milyon TL ile Döndü

25 Nisan 2017 Salı, 00:25:25
 Teknik Yapı Katar’dan 20 Milyon TL ile Döndü
Katar’ın başkenti Doha’da bu yıl ilki düzenlenen Expo Turkey by Qatar’a 6 proje ile katılan Teknik Yapı fuardan memnün döndü. Firma 3 günlük fuarda 20 milyon TL’lik satış yaptı…

Medyacity tarafından organize edilen Expo Turkey by Qatar fuarı Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşti. 19-21 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan fuara Teknik Yapı 6 projesi ile katılım gösterdi.

Fuarda 20 milyon TL’lik ön satış yaptıklarını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, fuara katılımın az ama öz olduğunu söyledi.

Fuara “iletişim kurmak ve Körfez ülke yatırımcılarının beklentilerini bire bir öğrenmek” amacıyla katılım gösterdiklerini ifade eden Durbakayım, “ “Fuar standına gelen ziyaretçilerin genelde direkt alıcı ve fon sahipleri olması, burada bulunma amacımıza ulaşmamızı sağladı. Bunun ötesinde sadece Katarlı yatırımcıların değil Körfez ülkelerdeki yatırımcıların da fuarı ve standımızı ziyaret etmesi, daha geniş bir bölgeye açılmamızı sağladı. Aslında bu açılım için daha önce hazırlığımızı yapmıştık. Fuara katılmadan önce Körfez ülkelerindeki yaklaşık 10 bin potansiyel müşteriye SMS mesajı ile firmamız ve projelerimiz hakkında davet ve bilgi gönderimi yapmıştık.  Nitekim standımıza gelen birkaç ziyaretçi direk proje ismi söyleyerek bilgi alma talebinde bulundu. Bun çalışmalarımız ve görüşmelerimiz sonucunda yaklaşık 20 milyon lirayı aşan miktarda ön sözleşme gerçekleştirdik. Metropark projemizden 4, Evora Denizli projemizden 2 ve Uplife Kadıköy projemizden ise 13 ön talep için protokol imzaladık. Yeni başlayacağımız üç yeni projemizi ziyaret edecek 2 ayrı yatırımcı gruba İstanbul’da görüşme randevusu verdik. Ancak bunların ötesinde Katar’da yapılacak 2022 Dünya Kupası için yapılacak üst yapı projelerinden pay alabileceğimizi gördük. Katarlı yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, her iki ülkeye de değer sağlayacak yatırımlar için niyetli olduğumuzu belirttik” ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER