Anasayfa >

Diğer Haberler >

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Çalışmaları Başladı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Çalışmaları Başladı

20 Nisan 2017 Perşembe, 10:55:13
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Çalışmaları Başladı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde serbest geçiş çalışmaları bugünden itibaren başladı...

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre otoyol ve Boğaz köprülerinde serbest geçiş ücret toplama sistemleri yapım işi kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de otoyol ve köprü geçişlerinde kolaylık sağlayacak Serbest Geçiş Sistemi'nin kurulması için çalışmalara başlandı.


Bu kapsamda, araçların gişe alanında şerit seçimine gerek kalmaksızın ortak geçiş yapabileceği konstrüksiyonlar (TAK'lar) tesis edilerek, OGS ve HGS algılayıcılar bu konstrüksiyonlara yerleştirilecek. Tesis edilen konstrüksiyonların altında 4 şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmalar tamamlandıktan sonra yol trafiğe açılacak.


Öte yandan, Giresun Espiye devlet yolunun 49,5 kilometresindeki Uluburun Tüneli'nde bakım onarım çalışmaları nedeniyle Giresun-Espiye yönündeki güney tüpünde ulaşım tek şeritten sağlanacak, Espiye-Giresun yönünde ise trafik servis yolundan verilecek.


Ankara-Çankırı yolunun 11-14. kilometrelerinde asfalt yapım çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Çankırı-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, trafik akışı diğer yönden iki yönlü gerçekleştirilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER