Anasayfa >

Diğer Haberler >

2017 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2 Mayıs’ta Başlıyor

2017 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2 Mayıs’ta Başlıyor

13 Nisan 2017 Perşembe, 10:46:42
2017 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2 Mayıs’ta Başlıyor
Bakanlık tarafından kentsel dönüşüm kira yardımı 2017 ödemeleri 2 Mayıs’tan itibaren yatırılmaya başlıyor…

HABER: Şengül KIRMIIZITAŞ


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kira yardımı ödemelerini 2 Mayıs’tan itibaren yatırmaya başlayacak.


Kentsel dönüşüm kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların riskli yapı ya da işyerinin bulunduğu ilçe sınırlarındaki belediye başkanlığına başvurmaları gerekiyor. Belediye başkanlığı ise uygun gördüklerini onaylayarak ödeme evrakına bağlayacaklar.


Konut/işyerinde ikamet edenlere 6306 sayılı kanunun uygulama yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde bakanlıkça belirtilen tutar tek seferde verilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI KAÇ AY?

6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapı maliklerine her yıl alınacak bakan olur’una göre sadece ikamet ettikleri bir bağımsız bölüm için 18 ay kira yardımı yapılacak.


Dönüşüm projeleri özel hesabından kira yardımı ödemesi yapılmış ya da ödemeleri devam eden hak sahiplerine, 1 Haziran 2017 tarihinden sonra başka bir riskli yapıda ikamet etme şartını sağlıyor olsa dahi kira yardımı yapılmıyor.


Dönüşüm projeleri özel hesabından aynı kişiye hem kira yardımı hem de faiz desteği ödemesi yapılmıyor.


Yurtdışında ikamet eden vatandaşlar ise Türkiye’de bulunan riskli yapıları için ikamet şartını sağlamadıklarından dolayı kentsel dönüşüm kira yardımı başvurusunda bulunamıyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 15 Nisan 2017 Cumartesi, 23:25 kentsel dönüşüm bu kafayla gerçekleşmez ,bunun gerçekleşmesi için belediyelerin imar planlarında kat yüksekliği sayısını artırmasından geçiyor diyoruz. CEVAPLA
DİĞER HABERLER