Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çekmeköy Nişantepe’de Tapu Sevinci

Çekmeköy Nişantepe’de Tapu Sevinci

12 Nisan 2017 Çarşamba, 15:56:08
Çekmeköy Nişantepe’de Tapu Sevinci
Nişantepe Mahallesi'nde, 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi gereği, şuyulandırmalarında ipotek borçlusu olup ödemesini yaptığı halde, 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuştu…

Nişantepe’de tapu sorunu çözüldü. Nişantepe Mahallesi'nde, 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi gereği, şuyulandırmalarında ipotek borçlusu olup ödemesini yaptığı halde, 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, hiçbir ücret ödemeden tekrar tapularına kavuştular. Vatandaşlar tapularını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın elinden aldı.

İkinci etap çalışmaları neticesinde Çekmeköy Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen teslim töreninde 48 aile daha tapularını aldı. Bugüne kadar yürütülen çalışmalar neticesinde toplam 78 aile tapularına kavuştu.


Nişantepe'de para ödeyip tapusunu alamayan kardeşlerimizin sorununu çözdük diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, " Birde orada işgaller var, hiç ödeme yapmamış, hazine okul, belediye arazisine işgaller var. Orada da hiç kimseye sıkıntı yaratmadan bir projelendirme çalışmamız var. İnşallah onu da çözersek bu konuda da orada kardeşlerimizin de sorununu Allah'ın izniyle çözmüş olacağız" dedi.


.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER