Anasayfa >

Diğer Haberler >

Emaar Square AVM 28 Nisan’da Açılıyor

Emaar Square AVM 28 Nisan’da Açılıyor

12 Nisan 2017 Çarşamba, 13:40:57
Emaar Square AVM 28 Nisan’da Açılıyor
Emaar Square AVM 28 Nisan’da kapılarını açıyor. Dakikada 100 kişinin ziyaret etmesi beklenen AVM, 5 bin kişiye de istihdam sağlayacak…

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden The Dubai Mall gibi projelere imza atan gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties'in Türkiye'deki iştiraki Emaar Türkiye tarafından Çamlıca’da 2,3 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Emaar Square AVM 28 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.


Yılda 25 milyon ziyaretçiyi ağırlaması hedeflenen Emaar Square Mall kapsamında moda merkezi, Anadolu Yakası’nın ilk 4D sineması ve Turkish Village, çok katlı sinema, akvaryum, kafe, su altı hayvanat bahçesi, seyir terası, eğlence alanları, 100’den fazla restoran, geleneksel Türk pazarı yer alıyor.


Emaar Spuare AVM mağazaları arasında Samsun da yer alıyor. Galeries Lafayette’in ardından Samsung, Türkiye’deki ilk büyük mağazasını 1 Haziran’da Emaar Square Mall’da açacak.


Türkiye’ye ilk kez girecek markalardan Galeries Lafayette’le Paris’in moda dünyası, Harry Winston’la Amerika’nın mücevher dünyası İstanbul’a gelecek. Ünlü lüks markaları Gucci, Cartier ve Hermes de Emaar Square Mall’da sonbahar döneminde ikinci fazda yerini alacak.

DAKİKADA 100 ZİYARETÇİ AĞILAYACAK
Emaar Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Arson, alışveriş, eğlence ve gastronomi odaklı projenin dakikada 100 ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.


5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Emaar Square AVM’nin 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını belirten Arson, “"Emaar'ın alışveriş merkezlerine 2016 yılında 125 milyon ziyaretçi geldi. Yalnızca Dubai Mall 80 milyon ziyaretçiyi ağırladı. 3 yıl üst üste bu rakamı koruyan Dubai Mall, dünyanın en çok ziyaret edilen alışveriş ve eğlence destinasyonu olmanın yanı sıra dünyanın en çok ziyaret edilen yaşam merkezi unvanına sahip." diye konuştu.


TÜRKİYE’NİN PARA HARCAYAN TURİSTE İHTİYACI VAR
Türkiye'ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istediklerini belirten Arson, “ Türkiye'deki AVM ziyaretçilerinin arasında turistlerin oranı yüzde 2 civarında. Kendimize, bu rakamı 2023 sonunda yüzde 10'a çıkarmak gibi büyük bir hedef koyduk. Bu oldukça iddialı bir rakam. Ancak sadece nicelik değil, nitelik açısından da daha fazla turist çekmek istiyoruz. Odağımızda üst gelir grubu yer alıyor. Türkiye'nin para harcayan turistlere ihtiyacı var." dedi.
Emaar Türkiye Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ da merkezde yıl boyu devam edecek yoğun bir etkinlik programı olacağını, sadece Türkiye'de değil, dünyada kutlanan özel günleri kapsayan fırsat ve programları hayata geçireceklerini söyledi.


Elazığ, "Acenteler, oteller ve hava yolu şirketleriyle birlikte kampanyalar düzenleyecek, İstanbul için yurt dışında tanıtım kampanyaları yapacağız." dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER