Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yeni Vergi Affı Yolda! 7,2 Milyon Vatandaşı Kapsıyor!

Yeni Vergi Affı Yolda! 7,2 Milyon Vatandaşı Kapsıyor!

11 Nisan 2017 Salı, 11:32:39
Yeni Vergi Affı Yolda! 7,2 Milyon Vatandaşı Kapsıyor!
Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeni bir vergi getireceklerini açıkladı. Yeni düzenleme ile yeniden yapılandırma tarihini Mart 2017’ye kadar uzatacaklarını belirten Ağbal, düzenlemenin 7,2 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini söyledi….

Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan vergi borcu olana müjde. Yeni bir vergi affı getireceklerini açıklayana Bakan Ağbal, yeni düzenleme ile birlikte yeniden yapılandırma süresini 2017 Mart’a kadar uzatacaklarını ifade etti.


7.2 MİLYON VATANDAŞI KAPSIYOR
Düzenlemenin 7,2 milyon vatandaşı ilgilendirdiğine dikkat çeken Ağbal, Son çıkarılan yeniden yapılandırma kanunu 2016 Haziran ayına kadar olan vergi ve prim borçlarını kapsıyordu, yeni düzenlemeyle bu süreyi 2017 Mart sonuna çekmek istiyoruz" dedi.


Konuyla ilgili çalışmaları Başbakan  Binali Yıldırım'a ilettiklerini belirten Ağbal, “ Kanun tasarısını arkadaşlarımız hafta sonu hazırladılar. İnşallah hızlı bir şekilde onu da Meclis'e göndereceğiz. Vergi gelirlerinde yaklaşık 7.2 milyon vatandaşımızı ilgilendiren yeni bir yeniden yapılandırma yapmış oluyoruz." şeklinde konuştu.


Temmuz 2016'dan sonra ilk defa vergi ve prim borcu olan vatandaşların da bu uygulamadan yararlanacağının altını çizen Bakan Ağbal,  Yaklaşık 47 milyar TL tutarında bir vergi alacağını da yeniden yapılandırma imkanına kavuşuyoruz" dedi.

Ağbal, bir daha yeniden yapılandırma kanunları çıkarmaya ihtiyaç olmaksızın yapısal reform niteliğinde bir düzenlemeyi Bakanlar Kurulu'na sunduktan sonra bu düzenlemeyle beraber Meclis'e getirmek istediklerini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER