Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fatih Ordu Caddesi Trafiğe Kapatılarak Yayalaştırılacak

Fatih Ordu Caddesi Trafiğe Kapatılarak Yayalaştırılacak

10 Nisan 2017 Pazartesi, 17:32:28
Fatih Ordu Caddesi Trafiğe Kapatılarak Yayalaştırılacak
Fatih’in ünlü caddesi Ordu Caddesi araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılacak. Ordu Caddesi Yayalaştırma Projesi çalışmaları 23 Haziran 2017'de tamamlanacak...

Fatih’in ünlü caddesi, Ordu Caddesi trafiğe kapatılacak. Üzerinden geçen tramvay hattı ile Aksaray´dan Beyazıt Meydanı´na uzanan Ordu Caddesi, araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılması için proje hazırlanacak.

İBB’nin şirketlerinden BİMTAŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şirketlerinden BİMTAŞ, İstanbul´un en önemli arterlerinden olan Vatan Caddesi; Unkapanı´ndan Aksaray´a uzanan Atatürk Bulvarı ve devamında Aksaray´dan Yenikapı´ya uzanan Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddeleri´nin yeniden düzenlenmesi projelerini ihale etti.


Bu projelerden en önemlisi araç trafiği ile birlikte tramvay yolunun da yer aldığı Ordu Caddesi´nin yayalaştırılması olacak.


İhaleyi Öğretim üyesi Oktan Nalbantoğlu´nun kurucusu olduğu  On Tasarım Kentsel Tasarım Mimarlık Mühendislik İnşaat Turizm Tic. Ltd. Şirketi aldı. Firma söz konusu projeleri 1 milyon 298 bin 160 TL´ye hazırlayacak.


İhale şartnamesine göre projeler 23 Haziran 2017 tarihine kadar tamamlanacak. Projenin tamamlanmasının ardından, belediye uygulamaya geçecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER