Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kadıköy Kurbağalıdere Ağustos’tan Sonra Temiz Bir Sayfa Açıyor

Kadıköy Kurbağalıdere Ağustos’tan Sonra Temiz Bir Sayfa Açıyor

10 Nisan 2017 Pazartesi, 16:53:17
 Kadıköy Kurbağalıdere Ağustos’tan Sonra Temiz Bir Sayfa Açıyor
Etrafa yaydığı pis kokular nedeni ile Kadıköylülerin çilesi haline gelen Kurbağalıdere Ağustos’ta temiz bir safya açmaya hazırlanıyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Kurbağalıdere’nin Ağustos’tan sonra tertemiz hale geleceğini müjdeledi…

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy’de yapımı tamamlanmış ve devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulundu.


Bugüne kadar Kadıköy’e yapılan yatırım toplamının 3,3 milyar TL olduğuna dikkat çeken Topbaş, “Dudullu-Bostancı hattı yakında hizmete giriyor. İnşallah Halkalı-Marmaray hattını da birlikte açacağız. Bu hatların çalışması şu anda devam ediyor.

Göztepe-Ümraniye metro hattı 2019'da devreye girecek. İncirli-Edirnekapı-Gayrettepe-Sögütlüçeşme hattı var. Bu hat 3 katlı tünelden geçerek Bakırköy'e kadar gidecek ve Söğütlüçeşme hattıyla da birleşecek olan önemli bir buluşma hattı. Zeytinburnu-Kadıköy metro hattı var bu da Gaziosmanpaşa-Eyüp üzerinden gelip Beşiktaş üzerinden geçecek yeni bir hat Libadiye Caddesi'nde bir tramvay projesi var çalışmaları devam ediyor. Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattımız var ki bu çok önemli bir hat. Kadıköy'den Sultanbeyli'ye TEM otoyolunu takip eden önemli bir erişim hattı olarak hizmete girecek" dedi.

Kadiköylülerin çilesi haline gelen Kurbağalıdere hakkında da konuşan Topbaş, 63 kilometrelik derenin Ağustos ayından sonra tertemiz hale geleceğini söyledi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER