Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kenan Evren’in Marmaris’teki Evi Yıkıldı! Yerinde Yenisi Yükseliyor!

Kenan Evren’in Marmaris’teki Evi Yıkıldı! Yerinde Yenisi Yükseliyor!

03 Nisan 2017 Pazartesi, 14:07:57
Kenan Evren’in Marmaris’teki Evi Yıkıldı! Yerinde Yenisi Yükseliyor!
Türkiye’nin 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in Marmaris’teki evi ölümünden sonra satılmıştı. Yeni sahibi evi yıktırarak yenisini yaptıyor….

Türkiye’nin 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in Marmaris’te uzun dönem yaşadığı ve ölümünden sonra satışa çıkarılan villası yıkılarak yenisi yapılıyor.


Villayı satın alan işadamı Recep Ayhan, yıktırılan villanın yerine yenisini yaptırıyor. 4 katlı tasarlanan ev yavaş yavaş yükselmeye başladı. Eskisinden daha büyük olacak olan evin kaba inşaatının Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

 Kenan Evren’in Marmaris’teki evi Recep Ayhan tarafından satın alınır alınmaz kentsel dönüşüm kapsamında yenisi yapılması için yıktırılmıştı. Tapuda satış fiyatı 900 bin TL olan villanın yerine toplam 1600 metrekare kullanım alanına sahip 2'si kot hizasında olmak üzere 4 katlı, 20 odalı, alt katında havuzlu villa yapılıyor.

İnşaatına bu yılın başında başlanan evin Mayıs ayında kaba inşaatının bitmesi planlanıyor. İşadamı Ayhan’ın, Ağustos ayı gibi eve taşınmayı ve yaz tatilini burada geçirmeyi planladığı öğrenildi.


Merhum 7'inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in 1989 ila 2007 arasında 18 yıl yaşadığı, bir dönüm arazi üzerine kurulu 'Beyazev' adlı villası, geçen yıl Şubat’ta satılmıştı.

Beyazev, 12 Eylül 1980 darbesinin Genelkurmay Başkanı Evren'in kızları Nebahat Şenay Gürvit ve Semahat Gülay Evren tarafından satışa çıkarılmıştı.

Armutalan Mahallesi 239'üncü Sokak üzerindeki villanın 6 oda 2 salonu bulunuyor. 160 metrekare 3 katlı villanın etrafı kızılçam ormanlarıyla çevrili.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER