Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına Haciz Şoku

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına Haciz Şoku

28 Mart 2017 Salı, 17:30:49
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına Haciz Şoku
Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurları haciz şoku yaşadı. Müteahhit daireleri söz verdiği tarihte teslim etmeyince daire alan kişi müteahhit ile sözleşme imzalayan mal sahiplerinin hisselerine haciz işlemi başlattı…

Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında evini müteahhite veren ve 6 yıl once sözleşme imzalayan hak sahipleri haciz haberi ile sarsıldı.


Müteahhit maket üzerinde daireleri sattı fakat söz verdiği tarihte teslim yapmayınca, daireyi satın alan yatırımcı müteahhit ile sözleşme imzalayan mal sahiplerinin hisselerine haciz işlemi başlattı.

197 kişi hakkında haciz işlemi başlatılırken bunlardan bir kısmı ise bugün
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek aleyhlerine başlatılan haciz işlemine itiraz etti.


CAYMA HAKKIMI KULLANMAK İSTİYORUM
Mağdurlar daha sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı mağdurlardan Bilge Öztürk okudu.
Şirketten kendisinin de daire aldığını fakat söz verilen zamanda teslim edilmediği için cayma hakkını kullanarak parasını geri istediğini belirten Öztürk, “2014 yılında iflas erteleme isteyen firma, yatırımcının ödediği 296 bin 515 lirayı geri veremeyince vatandaş da firmanın arsa sahipleri ile yapmış olduğu sözleşmede yer alan yüzde 40'lık ortaklığına karşılık arsa sahiplerini icraya veriyor" dedi.

KİRA YARDIMI ALAMADIK
Evlerini boşalttıktan sonra kira yardımı alamadıklarını ve kötü şartlarda yaşadıklarını belirten Öztürk, "Ortaya çıkan bu mağduriyetler sonrasında İBB ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın girişimi ile firma ile KİPTAŞ arasında protokol imzalanması sağlanıyor. Ancak sahada görünen hiçbir ilerleme yok. Firma yetkilileri tarafından yapılan hiçbir resmi bilgilendirme yok" ifadesinde bulundu.  


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 29 Mart 2017 Çarşamba, 00:01 Ah be hiç size yedirirlermi bu işi birden lüks yer sahibi olmak yazık ya insanlarımıza yazık CEVAPLA
DİĞER HABERLER