Anasayfa >

Diğer Haberler >

Gaziosmanpaşa’ya 45 Bin 500 Metrekarelik Dev Meydan

Gaziosmanpaşa’ya 45 Bin 500 Metrekarelik Dev Meydan

24 Mart 2017 Cuma, 15:57:26
 Gaziosmanpaşa’ya 45 Bin 500 Metrekarelik Dev Meydan
İBB, Gaziosmanpaşa’da 4 meydanı birbirine bağlayarak 45 bin 500 metrekarelik dev meydan yapacak…

Gaziosmanpaşa’ya dev meydan geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Gaziosmanpaşa’da 4 meydanı birbirine bağlayarak 45 bin 500 metrekarelik dev bir meydan oluşturacak.


Atatürk Büstü Meydanı, Hükümet Konağı Meydanı, Kültür Merkezi Belediye Meydanı ve Cami Meydanı, İBB’nin hayata geçireceği 6 milyon 665 bin TL’lik projeyle birleşiyor.

Gaziosmanpaşa Meydanı Temel Atma Töreni’nde konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’ya da bugüne kadar 1 milyar 700 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Yatırımların arkasının geleceğini belirten Topbaş, “ Top İstanbul’un altını metro ağlarıyla örmekteyiz. En fazla yarım saat yürüyerek her yere hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabileceksiniz. İnşallah 2018 yılında Kabataş-Mahmutbey Metrosu açılınca buradan Kabataş’a, Üsküdar’a Sarıyer’e, istediğiniz noktaya metroyla gidebileceksiniz” diye konuştu.


Metro hatları hakkında da bilgi veren  Başkan Topbaş, şöyle konuştu;” İnşallah Vezneciler’den 3. Havalimanı’na uzanacak ve Gaziosmanpaşa’dan da geçecek yeni bir metro hattının da projesini yapıyoruz. Bunun ilk etabını İBB olarak biz bu dönem temelini atacağız. 3. Havalimanına uzanan ikinci kısmını da Ulaştırma Bakanlığımız yapacak.” dedi.

Yapılacak meydanın ilçenin tek meydanı olması nedeniyle çok önemli olduğunu belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta,İBB’nin Gaziosmanpaşa’da meydanın yanı sıra, yüzme havuzu, otopark ve spor kompleksi gibi çok önemli yeni projeler de gerçekleştireceğini söyledi.


Usta,  “İstanbul’un önemli yatırım ve Gaziosmanpaşa için en önemli proje olan 24 kilometrelik Kabataş-Mahmutbey Metrosu’nun 4 istasyonu ilçemizden geçiyor. Gaziosmanpaşa’nın metro hatlarına ve İstanbul’un her noktasına entegrasyonu adına çok çok önemli” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER