Anasayfa >

Diğer Haberler >

Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimin Süresinin Uzatılması Gündemde

Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimin Süresinin Uzatılması Gündemde

21 Mart 2017 Salı, 11:38:01
 Mobilya ve Beyaz Eşyada KDV İndirimin Süresinin Uzatılması Gündemde
Nisan ayında sona erecek olan mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indiriminin süresinin uzatılması gündemde. Maliye Bakın Naci Ağbal, indirimin uzatılması konusunu değerlendireceklerini söyledi…


Mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimi sektöre hareket kattı.  İndirim Nisan ayı sonunda sona eriyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV indiriminin piyasada olumlu bir atmosfer oluşturduğunu söyleyerek indirim süresinin uzatılmasını değerlendireceklerini ifade etti.


Bir dizi ziyaret için Çorum’a gelen Baka Ağbal, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (ÇESOB) ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, Birlik Başkanı Yalçın Kılıç ile görüştü.

Mobilya sektöründe KDV oranlarının yüzde 18'den 8'e düşürülmesine teşekkür eden ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, nisan ayında sona erecek olan KDV indiriminin uzatılmasını istedi.

Mobilya ve beyaz eşya sektöründe piyasanın canlanması için geçici süreli bir düzenleme yaptıklarını açıklayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör. Birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada Nisan ayının sonunda bu düzenleme süresi dolacak. Ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz” dedi.


SATIŞLAR YÜZDE 30 ARTTI
Beyaz eşya satışlarının geçen sene Şubat ayına göre yüzde 30 arttığını belirten Ağbal, aynı hareketliliği mobilya sektörüne de getirdiğini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER