Anasayfa >

Diğer Haberler >

Mipim 2017 Kapılarını Açtı

Mipim 2017 Kapılarını Açtı

14 Mart 2017 Salı, 14:23:46
 Mipim 2017 Kapılarını Açtı
Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen uluslar arası gayrimenkul fuarı Mipim 2017 kapılarını açtı. Fuara 685 metrekare dev İstanbul çadırı ile katılan İTO, “Yaşayan İstanbul maketi” ile İstanbul’un mega projelerini fuarda tanıtacak…

Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleşen uluslar arası gayrimenkul fuarı Mipim 2018 kapılarını ziyaretçilere açtı.  MIPIMde, İstanbul Ticaret Odasının (İTO) "İstanbul: İki Kıta, Tek Şehir" temasıyla kurduğu ve kentin mega projelerinin tanıtıldığı İstanbul çadırının açılış kurdelesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan ve İTO Başkanı İbrahim Çağlar kesti.


İTO, İstanbul çadırını geniş ikili görüşme alanı olarak konumlandırırken, MIPIMin 100 büyük yatırımcısı da potansiyel Türk ortaklarıyla İstanbul çadırında buluşacak. 17 Mart'a kadar sürecek olan fuara katılan 23 bin ziyaretçi, İstanbuldan fuarı ziyaret edecek 800'den fazla profesyonelle masaya oturacak.  İstanbul çadırında “yaşayan İstanbul maketi” ile birlikte İstanbul’un dev projeleri tanıtılacak.


Çadırda yarın Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’nin katılımının da beklendiği bir tanışma toplantısı düzenlenecek.


685 metrekare büyüklüğündeki çadırın uluslar arası yatırımcıların buluşma noktası olduğunu belirten İTO Başkanı İbrahim Çağlar,”Katma değer zincirinin en üstünde yer alan, uluslararası alım yapan en büyük 100 MIPIM katılımcısıyla temasa geçtiklerini belirterek  "Yöneticilerini Türk firmalarıyla görüşme yapmaları için İstanbul çadırındaki ikili görüşme alanına davet ettik. Böylece iş adamlarımızın birçok önemli kontrata da imza atmasını bekliyoruz." dedi.


İstanbul’da geçen yıl 233 bin konut satıldığını, Türkiye’de satılan konut sayısının ise 1,4 milyon olduğunu hatırlatan Çağlar, bu konutlardan 18 binini yabancı gayrimenkul yatırımcılarının aldığını, bu yıl yabancılara konut satışının 20 bini geçmesini beklediklerini söyledi.


Çağlar, sektörün dünyadaki en büyük buluşması MIPIMde 90 ülkenin potansiyelinin yer aldığını, 5 bini aşan küresel yatırımcının iş olanaklarını ileri taşıdığını belirterek, stant açan 2 bin 600 firma ve binden fazla projenin görücüye çıktığını ifade etti.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER