Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fi Yapı Mağdurları 26 Mart’ta Protestoya Hazırlanıyor

Fi Yapı Mağdurları 26 Mart’ta Protestoya Hazırlanıyor

10 Mart 2017 Cuma, 14:21:33
 Fi Yapı Mağdurları 26 Mart’ta Protestoya Hazırlanıyor
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli dün Fi Yapı’daki mağduriyeti gidereceğiz açıklamasında bulundu. Fakat mağdurlar açıklamadan tatmin olmadı. 26 Mart’ta protestoya hazırlanıyorlar…

6 yıl önce Fi Yapı’dan büyük hayallerle ev alan fakat aradan geçen önce yıla rağmen evlerine kavuşamayan Fi Yapı mağdurları 26 Mart’ta protestoya hazırlanıyor.


Başbakan Yardıcısı Nurettin Canikli dün yaptığı bir açıklamada yönetimi kayyuma geçen Fi Yapı’nın bir yerde arazisi olduğu bunu paraya çevirerek projeyi tamamlayıp mağduriyetleri gidereceklerini duyurmuştu.


Canikli’nin müjdesine rağman Fi Yapı mağdurları yazılı bir açıklama yaparak 26 Mart’ta saat 13:00’da Fi Side Bahçeşehir projesi önünde protesto yapacaklarını açıkladı.


Fi Yapı mağdurları tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;
“ 6 yıl önce Fi yapı'dan satın aldığımız daireler teslim edilmesi gerekirken bunca uzun zaman geçmesine rağmen hak sahiplerine teslim edilmemiştir.İnşaat çalışmaları bitirilmemiştir.Son yaşanan olayların ardından devlet otoritesi tarafından şirkete tedbir konmasına rağmen mağduriyet durumunu arttıran yaklaşımlar devam etmektedir.Bu nedenle mağdurlar olarak kınıyor herkesi sorumlu davranmaya çağırıyoruz.


 Bizlerin yıllar süren birikimleri ile dairelerimizin yapılıp teslim edilmesi yerine İzmir Dikili'de bi ada ve Sakarya'da arsa alınan bu şirketin,inşaatları bitirerek hak sahiplerine teslim etmeye yetecek oranda mal varlığı olduğunu biliyoruz.Bu nedenle,tarafımıza verilen sözlerin tutulmasını ve yazılı,görsel basında satılığa ilan edilmesini talep ediyoruz.


 Fi yapının bizlere yaşatmış olduğu tarifi imkansız maddi ve manevi sıkıntıların devam etmesi hak sahiplerini intihar eşiğine getirmiştir.Dramatik olaylar katlanarak büyümektedir.Konunun hassasiyetini ivedilikle kavranması sorunların siyasilerin ve yerel yönetimlerin acil yaklaşımı ile bir an önce çözümlenmesini bekliyoruz.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER