Anasayfa >

Diğer Haberler >

Balmumu Heykel Müzesi Atlaspark’ta 13 Mart’ta Açılıyor

Balmumu Heykel Müzesi Atlaspark’ta 13 Mart’ta Açılıyor

09 Mart 2017 Perşembe, 16:21:17
  Balmumu Heykel Müzesi Atlaspark’ta 13 Mart’ta Açılıyor
Balmumu Heykel Müzesi Atlaspark’ta 13 Mart itibariyle ziyaretçilerini ağırlamaya başlıyor. Dünyaca ünlü popçulardan bilim adamlarına kadar birçok heykelin yer aldığı müzede ilk defa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykeli de sergilencek...

Sultanbeyli Atlaspark AVM'den  Balmumu Heykel Müzesi 13 Mart itibariyle kapılarını açıyor. M.Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da balmumu heykelinin bulunduğu Balmumu Heykel Müzesi’nde dünyaca ünlü pop şarkıcılarından eski Türk hükümdarları ve bilim adamlarına kadar pek çok heykel sergilenecek. Recep Tayyip Erdoğan’ın balmumu heykeli ise ilk kez bulunacak.

Türkiye’yi ilk defa ‘balmumu heykel’ çalışmasıyla tanıştıran Jale Kuşhan’ın Balmumu Heykel Müzesi’de Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim, unutulmayan dünya starlarından Michael Jackson ve  Madonna, ünlü düşünürlerden Yunus Emre, Leonardo Da Vinci, Mimar Sinan ve daha pek çok ünlü ismin heykeli müzede yer alıyor. Balmumu Heykel Müzesi’ni ziyaret edenler, rehberler eşliğinde sergiyi gezecek ve rehberlerden 40 dakika boyunca bilgi alacak.


Atlaspark AVM'de 300 metrekare alanda sergilenecek olan Balmumu Heylek Müzesi Atlaspark AVM, dünyada ilk kez heykele 4. boyut kazandırmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca her heykel kendine ait dönemin dekoru içinde sergileniyor.


BALMUMU HEYKEL MÜZESİ ÜCRETLERİ NE KADAR?
Balmumu Heykel Müzesi giriş ücretleri Tam 10 TL, öğrenci 8 TL olarak belirlendi. Ayrıca grup girişlerinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ ATLASPARK ADRES?
Balmumu Heykel Müzesi Atlaspark, Abdurrahmangazi Mahallesi, Fatih Bulvarı No:6/1 Sultanbeyli’de yer alıyor. Balmumu Heykeli Atlaspark AVM’nin ikinci katında sergileniyor.


Balmumu Heykel Müzesi’ndeki Heykel Listesi
1.    Atilla
2.    Boris
3.    Yeltsin
4.    Dartanyan
5.    Farabi
6.    Fatih Sultan Mehmet
7.    Gorbaçov
8.    Haldun Dormen
9.    Hitler
10.    İbni Sina
11.    İkinci Katerina
12.    Kaptan Couteau
13.    Kartl Marx
14.    Kazanova
15.    Leonardo da Vinci
16.    Levent Kırca
17.    Madonna
18.    Michael Jackson
19.    Mimar Sinan
20.    Mustafa Kemal Atatürk
21.    Napolyon
22.    Rauf Denktaş
23.    Recep Tayyip Erdoğan
24.    Şeyh Şamil (imam Şamil)
25.    Timurlend
26.    Vladimir Putin
27.    Yavuz Sultan Selim
28.    Yunus Emre
29.    Zeki Müren

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER