Anasayfa >

Diğer Haberler >

11 Adalı İstanbul’a 3 Yeni Ada Daha Geliyor

11 Adalı İstanbul’a 3 Yeni Ada Daha Geliyor

15 Şubat 2017 Çarşamba, 16:51:20
 11 Adalı İstanbul’a 3 Yeni Ada Daha Geliyor
İBB, Pendik’te 603 bin 500 metrekarelik 3 yeni “Ada” yapacak. Adalarda su sporundan yeme içme alanlarına kadar birçok aktivite alanı olacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Pendik’te 3 yeni “ada” yapmaya hazırlanıyor. Toplam büyüklüğü 603 bin 500 metrekare olan adalarda su sporları, yeme içme alanları, dinlenme alanları, seyir terasları, tekne turları, yelken, parklar ve bisiklet parkurları gibi birçok aktivite alanı yer alacak.


11 Adalı İstanbul’da yeni planlanan 3 ada Pendik'e Su Sporları Adası inşa edecek.

Pendik Sahili'nde Marina ile Pendik Tersanesi arasında hayata geçirilecek proje, birbiriyle bağlantılı 3 adadan oluşacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje, toplam yüzölçümü 603 bin 500 metrekare olan 3 adacıktan oluşuyor. Adaların toplam kıyı uzunluğu ise 7 bin 460 metreye ulaşacak.


KÖPRÜLERLE BİRBİRİNE BAĞLANACAK
Adalara ulaşım için karayla arasında araç trafiğine kapalı bir asma köprü, yat ve çekek alanı, Teleferik İstasyonu ve Su Taksi Terminali inşa edilecek. Adaların arasına da köprüler inşa edilerek bağlantıları sağlanacak.

BİRİNCİ ADA SU SPORLARININ MERKEZİ OLACAK

Yüzölçümü 372 bin metrekare olacak birinci ada, su sporları merkezi olacak. Kumsalı bulunacak adaya; su sporları kulübü, yüzme havuzu, rafting parkuru, deniz feneri ve kayıkhaneler inşa edilecek. Ayrıca geniş bir piknik alanı olacak. Bu adada yelken, optimist, rüzgar sörfü, kürek, rafting ve plaj voleybolu gibi pek çok spor yapılabilecek. Su sporları tesisi ise sutopu ve sualtı sporları, olimpik açık ve kapalı havuzlar, kürek, sualtı hokeyi, sualtı ragbisi ve dalış okulu gibi çok sayıda su sporuna imkân verecek şekilde yapılacak.


İKİNCİ ADA AKTİVİTELERE AYRILDI

Aktivitelerin toplandığı ikinci adanın büyüklüğü 125 bin metrekare olacak. İçinde ise su spor sahaları, mini golf, paten parkı, tırmanma duvarları, basketbol, futbol ve tenis sahaları, tırmanma duvarı, yürüyüş ve bisiklet parkurları ve yeme içme alanları yer alacak.


ÜÇÜNCÜ ADA KARŞILAYACAK

106 bin metrekare büyüklüğündeki üçüncü ada, karşılama adası olarak planlandı. Adada karşılama çadırı, restoranlar, tekne kiralama, koşu ve bisiklet parkurları, iskeleler, gösteri alanları ve parklar bulunacak. Adaların ortasında ise gezinti ve spor için korunaklı bir su alanı bulunacak. Burada elektrikli tekne kiralama, kürekle sandal sefası, su bisikleti ve pedallı araçlar, su kayağı, su akrobasi gösterileri, optimist ve yelken faaliyetleri, saltanat kayığı, gezi ve amfibik araçla gezinti yapılabilecek.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER