Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ağaoğlu’na Rusya’dan “Kırım’a Yatırım” Daveti

Ağaoğlu’na Rusya’dan “Kırım’a Yatırım” Daveti

08 Şubat 2017 Çarşamba, 16:50:46
 Ağaoğlu’na Rusya’dan “Kırım’a Yatırım” Daveti
Kırım Ekonomik Kalkınma Bakanlığı yetkilileri, Ağağoğlu’nu Kırım’a yatırıma davet etti. Ali Ağaoğlu, davet üzerine Kırım’daki yatırım fırsatlarını değerlendireceklerini söyledi..

Kırım Ekonomik Kalkınma Bakanlığı yetkilileri Ağaoğlu heyeti ile bir araya geldi. Ağaoğlu’nu Kırım’da yatırıma davet eden yetkileler  “Konut, ofis, AVM inşaat işleri ile enerji alanında işbirliğine hazırız” mesajı verildi.


Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu;, davet üzerine Kırım’a giderek incelemelerde bulundu. Ağaoğlu fırsatları değerlendireceğiz dedi.

Ağaoğlu Rusya’nın daveti üzerine Kırım’da yatırım fırsatlarını inceliyor. Yapılan görüşmeler üzerine Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Andrey Melnikov Bakanlığın resmi sitesinde; “Rusya ile Türkiye arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında Kırım’daki inşaat projelerinin Türk şirketler tarafından hayata geçirilmesinde her türlü yardıma hazırız" açıklamasında bulundu.


Daveti yapan Rusya Federasyonu Kırım daimi temsilcisi ve Kırım Başbakan Yardımcısı Dr. Georgy L. Muradov ile görüşen Ağaoğlu Şirketler Grubu İş Geliştirme Grup Başkanı Burak Kutluğ; “Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma Bakanı düzeyinde yapılan görüşmelerde gelişen Türkiye ve Rusya ilişkilerine paralel olarak bölgedeki ticari gelişme ve faaliyetler ile Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Türkiye’deki tecrübe ve birikimlerini Rusya ve Kırım özelinde özellikle inşaat, enerji ve sanayi gibi alanlarda nasıl yansıtılabileceği gibi konuları değerlendirerek çeşitli projeler üzerinde görüştük. ” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER