Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın Temeli Atıldı

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın Temeli Atıldı

06 Şubat 2017 Pazartesi, 09:18:14
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın Temeli Atıldı
Kiptaş’ın proje ortağı olduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları projesinde ilk kazma vuruldu….


Fikirtepe kentsel dönüşüm Konutları projesinde ilk kazma vuruldu. kiptaş’ın da ortak olduğu projenin temeli atıldı.


Kadıköy Salıpazarı’nda düzenlenen Fikirtepe temel atma törenine Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda İstanbul milletvekili ile vatandaşlar katıldı.

 

FİKİRTEPE'YE 35 BİN KONUT
Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım,  bu alanda 10 binden fazla konut yapılacağını, Fikirtepe ele alındığında ise 35 bin konut inşa edileceğini belirterek, "Sadece burada değil bugüne kadar Türkiye'nin her köşesinde  TOKİ  marifetiyle özel firmalarımız sayesinde 100 binlerce konutu yaptık, şehirlerimizi yaşanabilir marka şehirler haline getirdik. Çünkü siz bunu çoktan hak ediyorsunuz. Çünkü siz bunların hepsine layıksınız. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. İşimiz hizmet, gücümüz sizlersiniz." diye konuştu


İSTANBUL’DA YILDA 250 BİN KONUT YENİLENECEK
Yeni yasalarla birlikte İstanbul’a yılda 250 bin konut yapacağız diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “ “Bilim insanlarının da demesine göre 2030'a kadar İstanbul'da deprem karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Şiddeti de en az 7 olacak gibi gözüküyor. O yüzden bir an önce işe başlamamız lazım. İstanbul'da yılda 50 bin konut yıkılıp, yeniden yapılıyor. Bunu hızlandıracağız, en az 5 misline çıkartacağız. Yeni yasalarla İstanbul'da inşallah yılda 250 bin konut yapacağız. Bunların hepsi orta, dar gelirli vatandaşlara verilecek. 10 yıl içinde vatandaşlarımızı sağlıklı konutlara taşıyacağız” diye konuştu.


İBB şirketi Kiptaş’ın Fikirtepe’deki sorunlu yerleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çözeceğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a 98 milyar TL harcadıklarını söyledi.


Topbaş,  “Sayın Cumhurbaşkanımız, ’20 yılda 6,5 milyon konut yenilenecek’ diyerek önümüze müthiş bir hedef koydu. Onun liderliğinde Türkiye geleceğe yürümekte” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER