Anasayfa >

Diğer Haberler >

Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

31 Ocak 2017 Salı, 14:25:01
 Okmeydanı’nda Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm için start verdiklerini söyledi. Demircan, daireye daire vereceğiz, kimyesiy mağdur etmeyeceğiz dedi...


İki adada hak sahipleriyle uzlaşmalara başlayan Beyoğlu Belediyesi imzaların atılmasıyla birlikte ilk kazmayı vuracak. Dönüşüm müjdesini Alucra Aktepe Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin Piyalepark'da düzenlediği Birlik ve Beraberlik Gecesinde veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Alucralılara bir de sürpriz yaptı. Başkan Demircan, işlemlerini tamamlayarak tapusunu almaya hak kazanan Alucra Aktepe Köyü Derneği'nin tapusunu Dernek Başkanı Soner Seferoğlu'na teslim etti. Tapuyla birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarına start verdiklerini belirten Başkan Demircan, Bugün itibari ile iki ada da Kentsel dönüşüm için neredeyse yüzde yüz anlaşmaya vardık. Artık imzaları atmaya hazırlanıyoruz. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz" dedi.

Okmeydanı’nde kentsel dönüşüm için start verdiklerini belirten Demircan, imzaların atılmasıyla ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.


DAİREYE DAİRE VERECEĞİZ
Yarım asırlık tapu sorunu çözülen Okmeydanı'nda bir taraftan tapu verme süreci devam ederken, diğer taraftan da dönüşüm için hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Başkan Demircan, "Bütün bu uğraşıların en güzel neticelerinden birisi, bugün Aktepe Köyü Derneği'nin tapusunu veriyor olmamız. Bu da bir hayaldi gerçek oldu. Sürekli söylediğimiz gibi daireye daire vereceğiz ve kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Bugün itibari ile iki ada da kentsel dönüşüm için neredeyse yüzde yüz anlaşmaya vardık. Artık imzaları atmaya hazırlanıyoruz. Geleceğin Okmeydanı İstanbul'un en nadide muhitlerinden birisi olacak" ifadelerini kullandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER