Anasayfa >

Diğer Haberler >

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Geliyor

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Geliyor

25 Ocak 2017 Çarşamba, 14:39:48
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Serbest Geçiş Geliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, FSM’den sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde de serbest geçiş uygulaması başlatacaklarını açıkladı…


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu.


Bakan Arslan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde uygulanan serbest geçiş sistemini bu sene içinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de uygulayacaklarını söyledi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde serbest geçiş sistemini hayata geçirdikten sonra insanların hayatı kolaylaştı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de aynı uygulamayı bu sene içinde hayata geçireceğiz" dedi.

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NE 24 TALİP
1915 Çanakkale Köprüsü ihalesine 24 firmanın talip olduğunu belirten Arslan, “"1915 Çanakkale Köprüsü ihalesi icin 24 firma şartname aldı. Neredeyse yarı yarıya yabancı, Türk firmalar var, Çinliler, Japonlar, Koreliler, İtalyanlar, gerek ülkemizde gerek yurt dışında iş yapmış çok büyük firmalar var. Şartname satın alanların öngörüleriyle hareket edersek, 4-5 grubun teklif vereceğini düşünüyoruz, daha da artabilir. Yarın teklifleri alacağız" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER