Anasayfa >

Diğer Haberler >

“20 Yıl Vadeli Konut Satışının Altından Kalkmamız Zor”

“20 Yıl Vadeli Konut Satışının Altından Kalkmamız Zor”

25 Ocak 2017 Çarşamba, 12:52:40
“20 Yıl Vadeli Konut Satışının Altından Kalkmamız Zor”
Şubat ayında başlaması planlanan Emlak Konut’un 20 yıl vadeli konut kampanyasının özel şirketleri zorlayacağını belirten Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, dar gelirliler için iyi bir fırsat ama özel firmaların bunun altından kalkması zor dedi….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, Kemerlif 23 projesinin satış ofisinde emlak editörleri ile biraya geldi.


Kemerburgaz ve Göktürk’te bugün kadar 6 projeye imza attıklarını belirten Karali, 1 milyar TL’lik 5 yeni proje üzerinde de çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.


Yeni projeler hakkında da bilgi veren Karali şunları söyledi; “Kemerlife XXIII 162 konuttan oluşuyor. Eylül 2017’de teslimini yapacağız. Real Life projemiz 50 villadan meydana geliyor. Bu projemizin teslimini de 2017 Nisan’da yapacağız. Belgrad Life yeni satışa çıktı. Burada 50 villa bulunuyor. Arcadium Life 3’te satışlar tamamlandı, Nisan başı teslimleri yapacağız. Bir diğer yeni projemiz de Kemer Ofis. Bu projemizin de 13 bin metrekare kiralanabilir alanı var.”


50 DÖNÜMLÜK ARAZİMİZ DAHA VAR
Bölgede 50 dönüm kadar arsa stoklarının olduğunu belirten Karali, 3 yeni projeye daha başlayacaklarını belirtti.


GÖKTÜRK KEMERBURGAZ YENİ ULAŞIM ÜSSÜ OLMAYA ADAY
Kemerburgaz ve Göktürk’ün gelişime çok açık bir bölge olduğuna dikkat çeken Karali, “Bölge yeni ulaşım üssü olmaya aday bir bölge. 3.Havalimanı, 3.Köprü ve metro yatırımları ile birlikte ulaşımın çok kolay olduğu bir bölge olacak” şeklinde konuştu.


ARSA ARZI GİDEREK AZALIYOR
Bölgede arsa arzının giderek azaldığını belirten Metal Yapı Genel Müdürü Akın Karali, “Burada 5-6 yıldır imar sorunu vardı ama artık bitti. İnşaat yoğunluğu oluştu. Arsa arzı giderek azalıyor. 2B arazileri yoğunlukta. 1 yıl içinde bu arazilerde de inşaat başlar” dedi.


3.HAVALİMANI İLE BİRLİKTE FİYATLAR 5 BİN DOLARI ZORLAR
3.Havalimanı’nın devreye girmesi ile birlikte fiyatların 5 bin dolarları zorlayacağını ifade eden Karali, “Biz bölgeye 2005’te girdik. O zamanlar metrekare birim fiyatları bin 500 dolar civarındaydı. Şimdi ise 4 bin doları gördü. 3.Havalimanı devreye girince rakamlar 5 bin doları zorlayacak” diye konuştu.


emlak konut KAMYANYASININ ALTINDAN ÖZEL ŞİRKETLERİN KALKMASI ZOR
Şubat ayında başlaması planlanan Emlak Konut’un 20 yıl vadeli konut satış kampanyası hakkında da görüşlerini paylaşan Karali, “Kampanya alt gelir için iyi. Fakat özel firmaları için oldukça zor. 20 yıl vadeli konut satışının altından özel şirketlerin kalkması zor. Kampanyanın detayları henüz tam belli değil. İşin matematiği önemli. Biz Emlak Konut’un 120 ay vadeli konut kampanyasına destek vermiştik. Eğer bu yeni kampanya da matematiğimize uyarsa tabi ki buna da destek veririz” dedi.


ORTA TABANA YAYSAYDIK DAHA ETKİLİ OLURDU
1 milyon dolara ev alan yabancıya vatandaşlık hakkı verilmesine ilişkin yasa hakkında da değerlendirmede bulunan Karali, “ Bizim gönlümüzden geçen 500 bin dolardı. Biraz orta tabana yaysaydık daha etkili olurdu. Bu Avrupa’dan ziyade Ortadoğu için etkili olur. Mart,Nisan ve Mayıs ayları gibi bu yasanın esas etkilerini görürüz” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER