Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Mart’ta Açılıyor

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Mart’ta Açılıyor

24 Ocak 2017 Salı, 15:47:09
Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Mart’ta Açılıyor
Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi açılış için gün sayıyor. Mart’ta açılması planlanan merkez, Türkiye’nin en büyük çadır formatlı etkinlik ve sergi alanı olma özelliği taşıyor…

Türkiye’nin en büyük çadır formatlı etkinlik ve sergi alanı olan Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi projesinde geri sayım başladı.


İBB Başkanı Kadir Topbaş, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Daha önce Feshane’de yapılan etkinliklerin bölge trafiğini olumsuz etkilediği için artık etkinliklerin burada yapılacağına dikkat çeken Topbaş, 10 bin metrekare alan sahip olan alanın birçok etkinliğe ev sahipliği yapacağını söyledi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ
Kısa bir süre önce açılan Avrasya Tüneli’ne yakın olması sebebiyle yeni etkinlik alanına da  Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi adını verdiklerini belirten Başkan Topbaş, “Bu alan gerektiğinde üçe bölünebiliyor. Yazın kliması kışın ısıtmasıyla her türlü konfora sahip olacak. Türkiye'nin çadır olarak en büyük kapalı olana olma özelliğine sahip. Burada yirmi bin kişiye yakın insanın katılabileceği mitingler yapılabilir. Buraya altı tane tenis kortu koymak suretiyle uluslararası tenis turnuvaları yapılabilir. On bin kişilik yemek organizasyonları düzenlenebilir iftarlar verilebilir. İklim şartları nasıl olursa olsun o iklim şartlarının olumsuz bu mekanda hissetmez” ifadelerini kullandı.


MART’TA KAPILARINI AÇIYOR
Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi inşaatının yüzde yüzünün tamamlandığını belirten Topbaş, Mart ayında açılışını yapacaklarını müjdeledi.


    

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER