Anasayfa >

Diğer Haberler >

Obama Beyaz Saray’dan Taşındı Artık Bu Evde Yaşayacak

Obama Beyaz Saray’dan Taşındı Artık Bu Evde Yaşayacak

20 Ocak 2017 Cuma, 16:53:57
Obama Beyaz Saray’dan Taşındı Artık Bu Evde Yaşayacak
ABD eski Başkanı Obama 8 yıldır yaşadığı Beyaz Saray’ı yeni başkan Trump ailesine bıraktı. 132 odalı saraydan ayrılan Obama, artık Kalorama semtindeki 10 odalı yeni evinde yaşayacak. İşte o evden kareler…


ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray’ı yeni başkan Trump ailesine bıraktı. Obama ailesi, 8 yıldır yaşadığı Beyaz Saray’dan ayrılarak Washington’un Kalorama semtindeki yeni evine taşındı.Beyaz Saray’a sadece 3 kilometre uzaklıkta yer alan Obama’nın yeni evi 8 bin 200 metrekare alan üzerine kurulu.132 odalı Beyaz Saray’dan sonra Obama ailesi, 9 yatak odası, bir egzersiz odası ve 8 banyosu bulunan evde yaşayacak.1928 yılında inşa edilen ve Obama ailesi tarafından 2 yıl önce 5 milyon dolardan fazlaya satılan ev Wahington’un en nezih semtlerinden birinde bulunuyor.

 
Obama ailesi, bu eve taşınma kararını 14 yaşındaki kızları Sasha'nın lise eğitimine eski okulunda devam edebilmesi için aldı.Evin bulunduğu bölge, Büyükelçilikler Bölgesi olarak adlandırılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Washington Büyükelçiliği’ne yalnızca birkaç yüz metre mesafede. Oldukça sessiz ve sakin olan sokak, dev ve tarihi ağaçlarıyla dikkat çekiyor.


 Yani protokol ağırlıklı bir yaşamın ardından daha sakin bir hayat sürecek olan Obama, yine de başkentin siyasi havasından uzak kalmayacak.
.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER