Anasayfa >

Diğer Haberler >

Üsküdar Sahil Düzenlemesi Projesinde Süreç Başladı

Üsküdar Sahil Düzenlemesi Projesinde Süreç Başladı

19 Ocak 2017 Perşembe, 15:39:40
 Üsküdar Sahil Düzenlemesi Projesinde Süreç Başladı
Üsküdar Sahil Düzenlemesi projesinde süreç başladı. Projenin ÇED süreci start aldı. Projenin 2 yılda tamamlanması planlanıyor...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Üsküdar Sahil Düzenlemesi projesinde süreç başladı.
Projenin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı.

32 milyon 164 bin 216 TL yatırımla hayata geçirilecek olan proje kapsamında Üsküdar sahili ve meydanı yeniden düzenlenecek.

Geçtiğimiz ay İBB Meclisi’nde oyçokluğu ile kabul edilen Üsküdar Meydan Düzenlemesi projesi ile Üsküdar Meydanı'ndaki kaotik ortamın giderilmesi, yaya akışlarının rahatlatılması ve tarihi yapıların ortaya çıkartılması hedefleniyor.

 2 yıl içinde tamamlanması planlanan Üsküdar Sahil ve Meydan Düzenleme projesi 3 etaptan oluşuyor.

Üsküdar’ın güneybatı sahilinde yer alan birini etapta seyir ve balık tutma amaçlı 1 adet iskele ve 2 adet seyir terası yapalacak.

 İkinci etap ise Üsküdar sahilinin kuzeyinde yer alıyor. Bu etapta da toplam 4 etap seyir terası bulunuyor.Üçüncü etapta ise deniz doldurarak yaklaşık 10 bin 750 metrekare alan elde edilecek. Kazıklı sistem ile inşa edilecek alanda gezi yolları, yeşil alan ve meydanın uç kısmı yer alacak. Projenin tamamı kapsamında denize yaklaşık 13 bin metrekare dolgu alan yapılacak.

 

TAMAMLANDIĞINDA BÖYLE OLACAK

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 21 Haziran 2017 Çarşamba, 10:18 inşallah kuşkonmaz camii dibi cay bahcesi bufe olmaz daha dogrusu meydan bufelerle cevrilmez CEVAPLA
DİĞER HABERLER