Anasayfa >

Diğer Haberler >

Günlük Kiralık Evlere Sıkı Denetim Geliyor

Günlük Kiralık Evlere Sıkı Denetim Geliyor

13 Ocak 2017 Cuma, 15:21:43
Günlük Kiralık Evlere Sıkı Denetim Geliyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, günlük kiralık evleri yönelik sıkı kontrol mekanizması getireceklerini açıkladı…


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, emlakçılık düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yapılacak yeni düzenleme ile birlikte günlük kiralamalarda sıkı kontrol getireceklerini belirten Tüfekçi, yasal boşlukların yeni düzenleme ile birlikte giderilebilecek dedi.

Tüfenkci, “İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı genelgede günlük kiralayanların kimlik bilgilerinin emniyetle paylaşılması noktasında düzenleme getirildi. Burada sorumluluğu ev sahiplerine vermiş oldu ama biz emlak düzenlemesiyle beraber bu noktada da yeni bir düzenleme yapacağız” ifadesinde bulundu.

ARTIK HER ÖNÜNE GELENE EV VERİLMEYECEK

Bilgilendirme noktasında emlakçıyı da sorumlu tutacağız diyen Tüfekçi, emlakçılar artır her önüme gelene ev veremeyecek diye konuştu.


Tüfekçi; “Otele girdiğinizde nasıl kimlik bilgilerinizi veriyorsanız, onlar da emniyetle, güvenlik güçleriyle paylaşıyorsa, şu anda o sistem yavaş yavaş hayata geçiyor. Burada boşluk, ev sahibinin evini kiralaması için emlakçıya yetki vermesi. Yetki emlakçının sorumluluğundaydı. Emlakçılar açısından bir boşluk var yani. Bu boşluk yasal düzenlemeyle giderilecek.” Dedi.

EMLAKÇILARA YENİ STANDART GELİYOR
Emlakçılık yasası ile birlikte emlakçılara yeni standartlar getireceklerini açıklayan Tüfekçi,
, “Emlakçılık yapanların niteliklerini belirleme noktasında çalışmalar var. Komisyon oranlarının belirlenmesi üzerinde çalışılıyor. Bu konuda standart getiriyoruz. Artık emlakçılar için de sertifika süreci olacak” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER