Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ağaoğlu:Suriyeliye Kapımızı Açtık Şimdi Parası Olana da Açalım

Ağaoğlu:Suriyeliye Kapımızı Açtık Şimdi Parası Olana da Açalım

12 Ocak 2017 Perşembe, 16:34:46
Ağaoğlu:Suriyeliye Kapımızı Açtık Şimdi Parası Olana da Açalım
En az 1 milyon dolara konut alan yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesinin çok yeride bir karar olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 4 milyon Suriyeliye kapımızı açtık şimdi parası olana da kapımızı açmalıyız dedi…

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu konut alan yabancıya vatandaşlık hakkı verilmesi konusunda açıklamada bulundu.


Türkiye’ye yatırım yapan yabancıya vatandaşlık verilmesi gerektiğini söylemekten dilimizde tüy bitti diyen Ağaoğlu, döviz sorunu yaşadığımız bu dönemlerde bu yasa çok yerinde oldu dedi.

Konut piyasasını olumlu yönde etkileyeceğini belirten Ağaoğlu, gayrimenkul satın almaya teşvik eden bir model ve doğrusu da bu dedi.

EN UYGUN ŞARTLAR TÜRKİYE’DE
Türkiye’nin dışında vatandaşlık ya da oturma izni veren İspanya, Yunanistan ve Malta gibi ülkelerin olduğunu ama en uygun şartların ise Türkiye’de sağlandığının altını çizen Ali Ağaoğlu, “Birçoğu vatandaşlık yerine oturum hakkı ile yetiniyor. Bütün bu örneklerin incelenip en doğru kararın verildiğini görüyorum. Zamanlama açısından geç kalınmış olsa da son derece olumlu. Türkiye ekonomisi içinde müjde niteliği taşıyan bir karar olarak değerlendiriyorum” dedi.


4 MİLYON SURUYELİYE KAPIMIZI AÇTIK ŞİMDİ PARASI OLANA DA AÇMALIYIZ
Mütekabiliyet yasası öncesi yabancılar ülkemize gezmek için gelirken şimdi burada yaşamaya ve yatırıma geliyorlar diyen Ağaoğlu, “ Özellikle Körfez ülkelerinin Batı’daki İslamafobia nedeniyle Türkiye’de kendilerini rahat hissetmesi, ülkemizin sahip olduğu tarihi ve kültürel mirası, iklim avantajları, coğrafi konumu gibi faktörler Körfez yatırımcısının ilgisini çekiyor. 4 milyon Suriyeliye kapımızı açtık. Şimdi parası olana da kapımızı açmalıyız” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER