Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ortaköy’de Bodrum Katları İmara Açılıyor

Ortaköy’de Bodrum Katları İmara Açılıyor

10 Ocak 2017 Salı, 17:24:58
 Ortaköy’de Bodrum Katları İmara Açılıyor
Ortaköy’deki binaların bodrum katlarında sağlık, eğitim ve turizm binalarının bodrum katlarında müze, sanat galerisi ve tiyatro gibi birimlerin yapılmasının önünü açan imar planı değişikliği İBB meclisinde onaylandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının 2. birleşimi Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Binası'nda gerçekleşti. Meclis'te "1/5000 ölçekli Beşiktaş Dolmabahçe - Ortaköy Turizm Tesis Alanlarına İlişkin Plan Notu Değişikliği" teklifini içeren komisyon raporu oylamaya sunuldu. Rapor AK Partili Meclis üyelerinin "evet", CHP'li Meclis üyelerinin "ret" oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.


Karara göre, Ortaköy'de yer alan otel, özel okul ve hastane ile özel sosyal kültürel tesis binalarının bodrum katlarının emsal dışı bırakılması onaylandı.


Buna göre sağlık, eğitim, turizm ve sosyal tesis binalarının bodrum katlarına konferans salonu, tiyatro, müze, sanat galerisi, spor merkezi, kütüphane, mescit, ameliyathane gibi birimler yapabilme hakkı doğdu.


Buna göre sağlık, eğitim, turizm ve sosyal tesis binalarının 1. ve 2. bodrum katlarına, konferans salonu, toplantı salonu, tiyatro, müze, sanat galerisi, teknik odalar, personel soyunma-giyinme odaları, personel yemekhanesi, tesis yönetimi ile ilgili idari birimler, spor merkezi, spa, yüzme havuzu, kütüphane, mescit, yemek salonu, balo salonu, ameliyathane, morg, laboratuvar, görüntüleme merkezi, yoğun bakım ünitesi, temizlik odaları ve benzeri birimler yapılabilecek.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER