Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe Platformu’nun Yeni Başkanı Nazmi Durbakayım Oldu

Fikirtepe Platformu’nun Yeni Başkanı Nazmi Durbakayım Oldu

10 Ocak 2017 Salı, 09:18:04
 Fikirtepe Platformu’nun Yeni Başkanı Nazmi Durbakayım Oldu
Fikirtepe Platformu’nun yeni başkanı belli oldu. 35 firmanın bir araya gelmesi ile oluşan platformun başkanı aynı zamanda İNDER’e de başkanlık yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbayakım oldu…

Fikirtepe Platformu, Güçlü Başkan, Güçlü Yönetim” sloganı ile yeni başkanını seçti. 35 firmanın bir araya gelmesi ile oluşan platformun yeni başkanı İnder Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Nazmi Durbakayım oldu.

Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri ise Ali Nuhoğlu (Nuhoğlu), Şemsettin Aydın (Baysaş ), İmdat Ekşi (Mist Yapı), Kürşat Ufuk (Pana Yapı), Ali Temel (Panorama), Ahmet Sarıcalı (Şua İnşaat) ve Ömer Faruk Balata’tan (Vartaş) oluştu.


Fikirtepe Platformu Yönetim Kurulu Başkanlık bayrağını Nazmi Durbakayım’a ileten Ali Nuhoğlu, son zamanlarda Fikirtepe’ye yönelik olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ve bu algıyı göğüsleyecek bir yapılanmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.


Bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı Ali Nuhoğlu’na teşekkür eden Nazmi Durbakayım “Sayın Ali Nuhoğlu Fikirtepe Platformunu çok zorlu şartlarda teslim aldı. Birleştirici ve güçlü bir başkanlık yaptı.” dedi.
 
Ali Nuhoğlu’nun, sorun yumağı halindeki Fikirtepe’de her ilmiği tek tek ve sabırla çözerek bugünlere geldiğini belirten Durbakayım, “Fikirtepe’deki firmalar inşaat sektörünün en mücadeleci ve fedakar isimleri oldu. Binlerce kat maliki ve onlarca bürokratik engelleri tek tek aşan bu yönetim, sadece inşaat yapma becerilerini değil aynı zamanda uzlaşmacı ruhlarını da ortaya koydu” diyerek Ali Nuhoğlu ve platform üyelerine teşekkür etti.

Nazmi Durbakayım ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İlbank ve kiptaş operasyonunu çok olumlu karşıladığını belirterek “Bu adım, bakanlığımızın Fikirtepe’deki kentsel dönüşeme ne kadar önem verdiğini ve bir an önce sorunların çözümlenerek sonuca varılması konusunda hassas olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan Çevre ve İl Müdürlüğü bölgedeki firmalarla tek tek görüşerek yıkım ve temel atılması konusunda daha hızlı hareket edilmesine çalışıyor” açıklamasında bulundu.  

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER