Anasayfa >

Diğer Haberler >

İstanbul Metrekare Konut Fiyatları En Uygun Dünya Şehri

İstanbul Metrekare Konut Fiyatları En Uygun Dünya Şehri

09 Ocak 2017 Pazartesi, 13:10:49
 İstanbul Metrekare Konut Fiyatları En Uygun Dünya Şehri
ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, İstanbul’un metrekare konut fiyatları en uygun dünya şehri olduğu söyledi. Baygın, en pahalı şehir ise 8,413 avro ile Paris olduğunu açıkladı…

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, metropollerin konut metrekare fiyatlarını açıkladı.

İstanbul’un 720 avro ile en uygun fiyatlı dünya şehri olduğunu söyleyen Baygın, Paris’in 8,413 avro ile en pahalı şehir olduğunu belirtti.


EN PAHALI ŞEHİR PARİS

Baygan “ERA Avrupa arşivinden gelen verilere baktığımızda dünya büyük şehirlerinde metrekare bedeli ile birinci sırayı 8.413 Euro ile Fransa’nın başkenti Paris alırken, en uygun fiyat 720 Euro ile İstanbul’da bulunuyor. Halen İsviçre’nin başkenti Zürih’de metrekare fiyatları 5.985 Euro bu da İstanbul’daki değerden yaklaşık 8.5 kat pahalı. Daha sonra 4.620 Euro ile Stockholm, 3.750 Euro ile Berlin, 1.272 Euro ile Lizbon geliyor. Bulgaristan’ın başkenti Sofya ise 775 Euro ile İstanbul’a en yakın olan şehir olarak karşımıza çıkıyor.

2017 yılında konuta olan talebin artarak devam edeceğine dikkat çeken Baygan, göç, evlenme, boşanma, binaların yenilenme ihtiyacı, rant geliri gibi etkenlerin konuta olan talebi canlı tutacağını söyledi.

FİYATLAR YÜZDE 10 ARTACAK
Döviz artışına paralel olarak konut fiyatlarının yüzde 10 artacağını belirten Baygan, yılın ilk aylarında İstanbul’da konut satışının geçen yıla göre artacağını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER