Anasayfa >

Diğer Haberler >

"Bize de Çorba Parası Çıkar Dediler Canım Fikirtepe’yi Harcadılar"

"Bize de Çorba Parası Çıkar Dediler Canım Fikirtepe’yi Harcadılar"

06 Ocak 2017 Cuma, 13:29:22
 Bize de Çorba Parası Çıkar Dediler Canım Fikirtepe’yi Harcadılar
Fikirtepe ilk gündeme geldiğinde yeni firma olma yolunda olan herkesin bölgeye girdiğini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, buradan bize bir çorba parası çıkar diyerek canım Fikirtepe’yi harcadılar dedi. Durbakayım, bakanlık olaya el attı artık hiçbir istismara izin yok diye konuştu….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


İnder ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım emlak editörleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Sektöre ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Durbakayım, sektöre birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

GÜN BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKMA GÜNÜDÜR

 2016 yılında olanların yarısı bile hiçbir yılda olmadı diyen Durbakayım, “Geçen sene 22 hadise oldu. Buna rağmen 2016’yı sayısal olarak geçen yılın üzerinde ( 1milyon 325 bin ) bir rakamla kapattık. Bu koşullarda bu rakamları yakalamak bir rekor.  Çünkü dersimize iyi çalıştık. Dünyada hiçbir zaman terör kalıcı olmadı, her zaman milletler kazandı. En yakın zamanda bu sıkıntılı günlerimiz geçecek. Biz sektör olarak yine hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Gün bardağın dolu tarafına bakma günü” dedi.


BURADAN BİZE DE ÇORBA PARASI ÇIKAR DEDİLER CANIM FİKİRTEPE’Yİ HARCADILAR

kiptaş ve İller Bankası’nın Fikirtepe’de sorunlu adalara el atması konusunu değerlendiren Durbakayım, “Fikirtepe ilkgündeme geldiğinde herkes ben bu işi yaparım dedi ve girdi. Fakat maalesef bazı yeni  firma olma yolunda olanlar “Ben buraya bir gireyim de Allah kerim, bize de bir çorba parası çıkar” dediler ve canım fikirtepe’yi harcadılar. Ama artık bakanlık ne müteahhitin ne da hak sahibini bu işi istismar etmesine müsaade etmiyor, anında tedbirini alıyor. Son olarak yeni plan notları asıldı. Artık bakanlık her şeye el attı. Donatı alanlarındaki değişiklikleri bile bakanlık yapacak. Ruhsatları da bakanlık verecek. 2004’te başlayan serüven bu günlere geldi” dedi.

TOPU ZİRVEYE GETİRDİK BUNDAN SONRA YOKUŞ AŞAĞI

Fikirtepe’de ciddi mücadele verdiklerini vurgulayan Durbayakım, “2004’te başlayan serüven bu günlere geldi. İşler şimdi rayına girmeye başladı. Projeler birer birer yükselmeye başladı. Hepsi birbiriyle yarışıyor. Biz topu dağın tepesine getirdik, şimdi aşağı doğru yuvarlayacağız. Top büyüyecek, bundan sonra yokuş aşağı yok” dedi.BUGÜNLERE BAKMAYALIM, DAĞA TIRMANIRKEN AŞAĞIYA BAKARSAK ÇIKAMAYIZ
Yabancıya satış konunda da görüşlerini paylaşan  Durbakayım, "İnşaat sektörü yeni başladı. Daha alacağımız çok yol var. Bir iki tane beklediğimiz konu var. Bunlardan biri yabancıya satış. Bugünlere bakmayalım. Dağa tırmanırken aşağıya bakarsak çıkamayız. Yukarı doğru bakacağız. Yabancıya satışı müktesep hak ve bu kişilere verilecek olan vatandaşlık ve oturma hakkı hallolmadığı takdirde  artıramayız. Yabancının Türkiye üzerinde inanılmaz iştahı var. Pastanın en büyük kısmı duruyor. " dedi.


ANADOLU YAKASI AVRASYA TÜNELİ İLE PEAK YAPACAK
20 Aralık’ta hizmete açılan Avrasya Tüneli ile birlikte Anadolu Yakası’nın peak yapacağını belirten Durbakayım, “Anadolu Yakası eskinin yatakhanesiydi. İnsanlar karşıda çalışır burada da yatardı. Birinci köprü ile birlikte Anadolu Yakası ciddi bir ivme kazandı. Avrasya Tüneli tıpkı birinci köprünün açıldığı dönemdeki gibi bölgeye bir peak yaptıracak. Bağdat Caddesi ile ilgili menfi haberler yapılıyor; fiyatlar düşüyor, düşecek şeklinde. Artık tren kalkıyor, bu son tren. Kadıköy’de fiyatlar en dip noktada. Daha aşağı inmesi mümkün değil. Bundan sonra Avrasya Tüneli’nin de etkisiyle tavan yapacak” şeklinde sözlerini tamamladı.


HEDEF 2,5 YILDA 4 MİLYOR 302 MİLYON CİRO
2017 yılında 4 yeni projeye start vereceklerini ifade eden Durbakayım, yeni satışa çıkacak projelerle birlikte 2,5 yılda 4 milyar 302 milyon TL ciro hedeflediklerini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER