Anasayfa >

Diğer Haberler >

2017 Vergi Takvimi Yayınlandı

2017 Vergi Takvimi Yayınlandı

02 Ocak 2017 Pazartesi, 14:39:34
2017 Vergi Takvimi Yayınlandı
2017 yılına ait vergi takvimi açıklandı. İşte 2017 vergi takvimi…


2017 vergi takvimi yayınlandı. Vergi takvimini paylaşmadan önce vergi nedir? Beyanname nedir? Sorularına yanıt verelim.


VERGİ NEDİR?
Vergi nedir sorusuna şöyle yanıt verebiliriz; kamu hizmetlerinde harcanmak üzere devletin, yerel yönetimlerin yasalara uygun olarak doğrudan doğruya ya da kimi maddelerin ya da hizmetlerin fiyatları üstüne ekleyerek dolaylı yoldan vatandaşlardan topladığı paraya vergi denir. Verginin konusu, üzerine vergi konulan ve bu nedenle doğrudan ya da dolaylı bir şekilde verginin kaynağını oluşturan ekonomik unsurdur. Vergi borcunun doğumuna neden olan ekonomik unsurlar verginin konusunu oluşturmaktadır. emlak vergisi, çevre ve temizlik vergisi…vb.


BEYANNAME NEDİR?
Beyanname bir kimsenin resmi bir kuruluşa herhangi bir durumu bildirmek üzere yazı ile yapılan bildirimdir. Beyanname, genellikle vergi borçlarının miktarını hesaplamak için mükellef veya vergi sorumluları tarafından, vergi kanunlarında belirtilen dönemlerde vergi dairelerine verilir.


Gerek verginin gerekse de beyannamenin belirtilen dönemlerde verilmesi gerekiyor. Verginizi ödemediniz ya da beyannamenizi vermediğiniz durumlarda cezai yaptırımlar bulunuyor. O nedenle cezaya maruz kalmamak için her iki sorumluluğu da zamanında yerine getirmeniz de fayda var. Peki 2017 vergi takvimi nasıl? Hangi gün hangi vergi ödenecek?2017 VERGİ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ


 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER