Anasayfa >

Diğer Haberler >

Körfez GYO Dumankaya’dan Alacağını TMSF’den Tahsil Edecek

Körfez GYO Dumankaya’dan Alacağını TMSF’den Tahsil Edecek

02 Ocak 2017 Pazartesi, 13:58:07
Körfez GYO Dumankaya’dan Alacağını TMSF’den Tahsil Edecek
Körfez GYO, Dumankaya’dan alacağı TMSF’den tahsil edecek. Şirket TMSF yetkilileri ile alacağın tahsili konusundaki sözleşmenin gözden geçirilmesi için görüşmelere başladıklarını açıkladı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Körfez GYO, Dumankaya İnşaat’tan olan alacağını TMSF’den tahsil edecek. Şirket, konuyla ilgili TMSF yetkilileri ile görüşmelere başladıklarını açıkladı.

Körfez GYO tarafından konuyla ilgili KAP’A şu açıklama yapıldı:

“9.07.2016 tarihli açıklamamızda detayları verilen sözleşmeler uyarınca, Dumankaya İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Dumankaya) Şirketimize yapması gereken ödemelerde gerçekleşen temerrütler nedeniyle muhtelif tarihlerde Şirketimiz bağımsız bölüm satın alma hakkını kullanmış ve ilgili tarihlerde konu ile ilgili gereken özel durum açıklamaları yapılmıştır.

Diğer yandan 23 Eylül 2016 tarihinde Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu (TMSF) Dumankaya'ya kayyım olarak atanmış ve TMSF tarafından atanan Yönetim Kurulu göreve başlamıştır. Söz konusu yönetim değişikliğini takip eden dönemde Dumankaya'dan olan alacaklarımızın 4.352.338 TL'lik bölümünün daha tahsilatı gerçekleşmiştir.

TMSF tarafından atanan Yönetim Kurulu'nun talebi üzerine, söz konusu alacağın tahsili konusunda mevcut sözleşmelerin gözden geçirilmesini de kapsayacak şekilde yeniden görüşmelere başlanmıştır.”

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER