Anasayfa >

Diğer Haberler >

Taş Yapı Kadıköy Belediyesine Haciz Gönderiyor

Taş Yapı Kadıköy Belediyesine Haciz Gönderiyor

28 Aralık 2016 Çarşamba, 14:16:34
Taş Yapı Kadıköy Belediyesine Haciz Gönderiyor
Kadıköy Belediyesi ile Taş Yapı arasında süren hukuk savaşı devam ediyor. Taş Yapı, Kadıköy Belediyesi için icra işlemi başlattı….


Kadıköy Belediyesi ve Taş Yapı arasındaki hukuk savaşı sürüyor. İstanbul En son Anadolu 6. Asliye Mahkemesi’nden, Taşyapı’nın lehine karar çıkmıştı. Buna göre Kadıköy Belediyesi Taş Yapı'ya 5 milyon maddi, 1 milyon manevi tazminat ödeyecek.

Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Taş Yapı, belediyeye ait camilere, parklara ve kültür merkezlerine el konulması için icra işlemi başlattı.

Kadıköy Belediyesi'nin 2007-2010 yılları arasında inşaat faaliyetini yavaşlattığı gerekçesiyle tazminat davası açan Taşyapı gerekçeli kararın açıklanmasının ardından 24. İcra Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak Kadıköy Belediyesi'nin taşınmazları ve banka hesaplarına el konulmasını istedi.

İÇLERİNDE CAMİ DE VAR

İcra işlemi başlatılan taşınmazlar arasında camiler, parklar ve muhtarlık binaları var. Taşyapı'nın haczedilmesini istediği yerler arasında belediye Fikirtepe Cami, Fikirtepe Yeni Cami bulunuyor. Firmanın icra işlemi yapılmasını istediği 25 taşınmaz arasında Ali İsmail Korkmaz Parkı, Moda Parkı, Koşuyolu Parkı, Halis Kurtça Kültür Merkezi, Caferağa Spor Salonu, Kalamış Gençlik Merkezi, Suadiye Muhtarlığı, Rasimpaşa Muhtarlığı da bulunuyor.


Taşyapı'nın mevcut projede 9 bin metrekarelik fazladan inşaat yaptığı Kadıköy Belediyesi tarafından tespit edilmiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen iskân için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 4. Dava Dairesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER