Anasayfa >

Diğer Haberler >

Her Şehre Ayrı İmar Yönetmeliği Geliyor

Her Şehre Ayrı İmar Yönetmeliği Geliyor

23 Aralık 2016 Cuma, 09:49:57
 Her Şehre Ayrı İmar Yönetmeliği Geliyor
İmarda değişmez olan kuralları belirleyeceklerini belirten Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki, her şehrin imar yönetmeliği ayrı olacak dedi…

Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki, ketsel dönüşümü baştan kurgulayacaklarını belirterek, “istanbul’daki belediyeler dönüşüm yaparken 2 olan imar yoğunluğunu 4 yaparak işi çözmeye çalışıyor. Sonra 15 milyon nüfus 30 milyona çıkacak. Tüm Türkiye oraya mı taşınacak? Bu mantık doğru değil” dedi.

Özhaseki, “imar değişikliği ile rant oluşan yerlerden alınacak değer artış payının da kentsel dönüşüme harcanması gerektiğini vurguladı.

HER ŞEHRE AYRI İMAR YÖNETMELİĞİ
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ile bir araya gelen Özhaseki, sadece imarda değişmez olan kuralları belirleyeceklerini söyledi. Özhaseki sözlerine şöyle devam etti: “Ondan sonra da illere göndereceğiz. İller kendi şartlarını belirleyecek. İstanbul ve Sivas’ın şartları aynı değil. Her şehrin imar yönetmeliği olacak,”


İmar tadilatları ile yaratılan büyük rantlara da tepki gösteren Özhaseki,  ihtiyaca göre imar tadilatı yapılır ama biraz ölçü içinde olmadı şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER