Anasayfa >

Diğer Haberler >

Avrasya Tüneli’ne Yakın Konut Projeleri

Avrasya Tüneli’ne Yakın Konut Projeleri

22 Aralık 2016 Perşembe, 11:42:36
 Avrasya Tüneli’ne Yakın Konut Projeleri
Avrasya Tüneli bugün sabah 07:00 itibariyle trafiğe açıldı. Projenin güzergahında emlak fiyatları katladı. İşte htemlak.haberturk.com takipçileri için Avrasya Tüneli’ne yakın konut projeleri…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İstanbul’un iki yakasını denizin altından karayolu ile birbirine bağlayan Avrasya Tüneli 20 Aralık’ta hizmete açıldı.


22 Aralık itibariyle trafiğe açılan Avrasya Tüneli, güzergahında emlak fiyatlarını adeta uçurdu.


Tünelin her iki çıkışlarına yakın bölgelerde konut fiyatları yüzde 30 artış gösterdi.


Toplam 14,6 kilometrelik bir güzergahta, Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilen tünelden etkilenen bölgeler, Anadolu Yakası’nda  D-100 karayolunun Göztepe-Harem arasında kalan kısmının etrafında konumlu, Üsküdar'a bağlı Acıbadem, Koşuyolu ve Ünalan ile Kadıköy'e bağlı Hasanpaşa ve Merdivenköy mahalleleri, Avrupa Yakası’nda ise Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran, Yenikapı ve Yedikule mahalleleri ile Zeytinburnu ilçesinin sahil kesimi…


Bu haberimizde Htemlak.haberturk.com takipçileri için Avrasya Tüneli’ne yakın konut projelerini araştırdık. İşte Avrasya Tüneli’ne yakın projelerden bazıları;


BÜYÜKYALI İSTANBUL
Özak GYO, Ziylan Grup, Yenigün İnşaat ortaklığında, emlak konut güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul, Kazlıçeşme sahil yolunda, Avrasya Tüneli’ne en yakın konut projeleri arasında yer alıyor. 1 dönül alan üzerinde yükselen Büyükyalı İstanbul Kazlıçeşme projesi toplam 2 bin 575 bağımsız birimden oluşuyor. İlk etapta toplam 500 konutun yer aldığı projede farklı büyüklükte daire seçenekleri yer alıyor. Büyükyalı İstanbul fiyatları metrekare bazında 13 bin TL ile 23 bin TL arasında değişiyor. 2019 sonu konut teslimleri yapılması planlanan projede dairelerin fiyatları ise 1 milyon TL’den başlıyor.


THE MANDARİNS ACIBADEM
Avrasya Tüneli’ne yakın konut projeleri arasında The Mandarins Acıbadem projesi de yer alıyor. Acıbadem, Fikirtepe ve Hasanpaşa’nın kesişme noktasında yer alan The Mandarins Acıbadem, açılışı yapılan Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasına yakın bir lokasyonda yer alıyor. Toplam 493 konuttan oluşan projede 1+1’den 5+1 dublekse kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. The Mandarins Acıbadem fiyatları ise 570 bin TL’den başlıyor.


SEA PEARL ATAKÖY
Kuzu Grup tarafından Ataköy sahilde hayata geçirilen Sea Pearl Ataköy projesi Avrasya Tüneli’nin yanı sıra Marmaray’a, hızlı tren ve metro duraklarına da yakın konumda yer alıyor. Sea Pearl Ataköy projesinde 1+1’den 4,5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Sea Pearl Ataköy fiyatları ise metrekare bazında 8 bin dolardan başlıyor. Projede teslimlerin Temmuz 2017’de yapılması planlanıyor.


MİNA TOWERS
Fikirtepe’de yükselen Mina Towers projesi Avrasya Tüneli’ne yakın konumda yer alan projeler arasında yer alıyor. Toplam bin 500 konuttan oluşan Mina Towers Fikirtepe projesinde stüdyodan 5,5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Mina Towers fiyatları ise metrekare bazında 7 bin 500 TL’den başlıyor. Projede teslimlerin Aralık 2018’de yapılması planlanıyor.


YEDİ MAVİ
Avrasya Tüneli’nin hemen yanıbaşında yükselen Yedi Mavi projesi Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığında Zeytinburnu Kazlıçeşme’de TOBB arazi üzerinde inşa ediliyor. Bin 47 bağımsız birimden oluşan Yedi Mavi Kazlıçeşme projesinde 1+1’den 5+1’e kadar farkı konut seçenekleri yer alıyor. Şubat 2018’de konut teslimleri yapılması planlanan Yedi Mavi fiyatları 1 milyondan başlıyor.


TRANSFORM FİKİRTEPE
Transform Fikirtepe, Haldız İnşaat ve Obaköy ortaklığında Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçiriliyor. Transform Fikirtepe Kadıköy’de, 2 çevre yolunun buluştuğu noktada yer alıyor. Proje, köprülere, Avrasya Tüneli’ne, Kadıköy-Kartal metrosu ve marmaraya yakın konumda yer alıyor. 22 bin 466 metrekare alan üzerinde yükselen Transform Fikirtepe projesinde bin 80 konut yer alıyor. Haldız İnşaat Transform Fikirtepe projesinde stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor.
Transform Fikirtepe fiyatları 331 bin TL’den başlıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER