Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ali Dumankaya: 2017’de Konut Fiyatları Üzerindeki Baskı Azalacak

Ali Dumankaya: 2017’de Konut Fiyatları Üzerindeki Baskı Azalacak

22 Aralık 2016 Perşembe, 09:26:30
Ali Dumankaya: 2017’de Konut Fiyatları Üzerindeki Baskı Azalacak
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 2017’de konut fiyatlarının üzerindeki baskının azalacağını söyledi….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


DKY inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya htemlak.haberturk.com’a konuştu.  2017 projelerini htemlak.haberturk.com takipçileri ile paylaşan Dumankaya, 2017 yılına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.


SEKTÖRÜN ÜZERİNDE BÜYÜDÜK
2016’da yüzde 20’lik bir büyüme ile sektörün genel büyüme trendi üstünde bir büyüme gerçekleştirdik diyen Dumankaya, toplam stoklarımızın yüzde 25’ini 2016 yılın içinde gerçekleştirdik dedi.

2017’DE 950 MİLYON TL’LİK 3 YENİ PROJE
2017’de 950 milyon TL değerinde 3 yeni projeye başlayacaklarını belirten Ali Dumankaya, “2017 yılında 2016 yılında planlamalarını yaptığımız Dky Ada, Dky Sahil Ve Dky Busıness Tuzla projelerinin inşaatına başlayacağız. Toplam proje değeri 950 milyon TL olan bu 3 projemize 2017 yılının ilk çeyreğinde başlamayı  planlıyoruz. Dky Ada Projesini Aralık 2019’da, DKY Business Tuzla projesini Haziran 2018’de ve Dky Sahil projesini de Aralık 2018’de tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ÇOK BÜYÜK BİR SINAVDAN GEÇ TİK
2016’da ülke ve milletimiz çok büyük sınav verdik diyen Dumankaya, “2016 yılında ülkemiz ve milletimiz çok önemli bir sınav verdi. 15 Temmuz darbe girişimi, terör olayları bir taraftan da ekonomik ve siyasi yönden yıpratma politikalarıyla mücadele etti. Buna rağmen hükümetimizin teşvikleri ile inen faiz oranları, GYODER ve emlak konut’un kampanyalarıyla Ağustos ve Eylül ayında gayrimenkul sektöründe satışlarda toparlanma sağlandı. Ağustos’tan Ekim ayına kadar geçen sürede satış adetlerinde yüzde 40’lara varan büyüme sağlandı. Aralık ayında ise ülke ekonomisi için başlatılan dolar bozdurma kampanyasının konut sektörüne de olumlu yansımalarının olacağını öngörüyoruz. Ticari ofis satış ve kiralamalarının artık dolar üzerinden değil Türk Lirası üzerinden yapılmaya başlanmasını destekleyen sektör oyuncuları ve faiz oranlarının düşürülmesi yönünde finans sektörüne yapılan çağrıların konut satışlarına da olumlu yönde yansımasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.


KONUT FİYATLARI ÜZERİNDEKİ BASKI AZALACAK
2017’de konut fiyatları üzerindeki baskının iyice azalacağına dikkat çeken Dumankaya, “2017 yılında, Türkiye’nin genel ekonomik verilerindeki yukarı yönlü ivme ve  Türkiye’nin sınır komşuları başta olmak üzere Uzak ve Orta Doğu ile Arap ülkeleriyle izlediği dış politikaları sonucu hem yabancı hem de yerli yatırımcının konut sektörüne ilgisinin azalmayacağını ve Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat sektörüne olan ilginin devam edeceğini öngörüyoruz. Ayrıca fiyatlar üzerindeki baskının da 2017 yılı itibari ile iyice azalmasını bekliyoruz” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER