Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ali Ağaoğlu'ndan Konuta Yatırım Yapacaklara Kötü Haber

Ali Ağaoğlu'ndan Konuta Yatırım Yapacaklara Kötü Haber

20 Aralık 2016 Salı, 16:30:07
Ali Ağaoğlundan Konuta Yatırım Yapacaklara Kötü Haber
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, döviz kaynaklı maliyet artışının 2017’de konut fiyatlarına yansıyacağını söyledi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Ağoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2017 projelerini ve sektöre ilişkin öngörülerini htemlak.haberturk.com ile paylaştı.


2017’de İstanbul’da 3 milyar dolarlık 4 yeni projeye start vermeye hazırlandıklarını belirten Ağaoğlu, projelerin Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy’de yer alacağını söyledi.

 

3 MİLYAR DOLARLIK 4 YENİ PROJE

Ağaoğlu, “2017 yılı içerisinde başlamayı planladığımız 4 projemiz var. Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy. Bu 4 inşaat projesi için 3 milyar dolarlık yatırım planlıyoruz. Enerji alanında ise 1 milyar dolar değerindeki yatırımlarımız devam ediyor.  Yakın zamanda Yalova Esenköyde’ki 75 MW Rüzgâr Enerjisinin ihalesini gerçekleştirdik. 2016 yılında 2 adet santrali devreye aldık. 2017’nin 8. Ayında devreye almayı hedefliyoruz. Peşinden Konya Sertavul’da belki de dünyada ki en büyük rüzgâr santrali olan projemiz devreye girecek. Şuan da lisans aşamasındayız. Bu yatırımlar yaklaşık 1.2 milyar Euro gibi bir tutara tekabül ediyor” diye konuştu.

DÖVİZDEKİ ARTIŞ KONUTU VURACAK
Ağaoğlu “2017’de konut fiyatları ne olacak”  sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Yükselen döviz fiyatları maliyetlerin artmasında önemli rol oynuyor. Bunun yanı sıra artan arsa maliyetleri 2017 yılında konut fiyatlarını artış olarak yansıyacağını düşünüyorum.”

2017 DAHA CANLI BİR YIL OLACAK
2017’nin ikinci yarısından itibaren Türkiye ekonomisinin tekrar canlanacağını vurgulayan Ali Ağaoğlu, “2017 yılının 2. Yarısından itibaren Türkiye ekonomisi tekrar canlanacak. Başta gayrimenkul sektörü olmak üzere 2017 ekonomi için daha canlı bir yıl olacak. Gayrimenkul satışları 2016 yılına göre artış gösterecek” şeklinde konuştu.


SEKTÖR ZOR BİR YILI GERİDE BIRAKIYOR
Gayrimenkul sektörü zor bir yılı geride bırakıyor diyen Ağaoğlu, “Darbe girişiminden 1 hafta sonra emlak konut GYO önderliğinde sektörü canlandırıcı ilk adımlar atıldı. Yaklaşık 200 milyon doları aşkın satış gerçekleştirdik. Bir de KDV indirimi ve bankaların faiz indirimi eklenince alıcılardan olumlu tepki geldi. Ağaoğlu olarak 2016’yı iyi geçirdik. Eylül ayında Cityscape Dubai’ye katılarak yabancı yatırımcılara ülkemizin tanıtımını yaptık. Üst düzey yetkililer ile görüşmeler gerçekleştirerek onları Türkiye’ye yatırım yapmaya davet ettik. Kasım ayında da Cityscape Cidde fuarı kapsamında Suudi Arabistan’a yaklaşık 10 günlük iş gezisi gerçekleştirdik. Bölgenin önemli yatırımcıların yanı sıra devlet adamlarıyla da görüşmeler gerçekleştirdik. Türkiye’nin siyasi istikrarını ve ekonomik gücünü anlattık. Kasım ayının sonunda geçen yılda katıldığımız BaküExpo fuarına bu kez Emlak Konut ile birlikte katıldık” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER