Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kazım Türker: Konut Fiyatları da Düşüyor Satışları da

Kazım Türker: Konut Fiyatları da Düşüyor Satışları da

19 Aralık 2016 Pazartesi, 14:13:12
Kazım Türker: Konut Fiyatları da Düşüyor Satışları da
Son dönemlerde yaşanan siyasi ve ekonomik olumsuzluklardan dolayı konut fiyatlarının da satışlarının da düştüğünü belirten Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, çok durgun bir dönem geçiriyoruz dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Türkerler Holding Mahall Bomonti İzmir projesinin yeni reklam filmini görücüye çıkardı. Projenin reklam yüzü ünlü şarkıcı Murat Boz oldu.

 

Reklam filmini izlemek için tıklayınızMurat Boz ile Mahall Bomonti İzmir projesinin şıklığına, zarafetine yakışan bir işbirliğine imza attıklarını belirten Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, “Türkerler olarak baraj, tünel, otoyol, metro ve hastane inşaatlarında kazandığımız deneyimi son dönemlerde kaliteli konut, ofis ve ticari alanların yapımına yansıtıyoruz. Mahall Ankara ve Mahall Bomonti İzmir bu yatırımların en güzel örnekleri. Murat Boz ile Mahall Bomonti İzmir’in şıklığına yakışır bir işbirliği yaptık. Kendisine emeği ve işbirliği için teşekkür ederiz” dedi.


SATIŞLAR BEKLENTİMİZİN ALTINDA
Son dönemlerde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerden dolayı Türkiye genelinde bir durgunluk olduğuna dikkat çeken Türker,” Mahall Bomonti İzmir’in yüzde 20’sini sattık. Beklentimiz yüzde 30-40’lardaydı” diye konuştu.

KONUT FİYATLARINDA DÜŞÜŞ VAR
Satışlarda olduğu gibi konut fiyatlarında da düşme olduğuna dikkat çeken Türker, “Konut fiyatlarında düşüş var. Çünkü gerçekten piyasa çok durgun. Bunun da Ortadoğu’da yaşananlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kendimizden örnek vereyim; biz projemize zam yapmayı düşünüyorduk ama piyasanın durumundan dolayı yapamadık” ifadesinde bulundu.


2017’DE GAYRİMENKULE YATIRIM YAPMAYI PLANLAMIYORUZ
2017’de gayrimenkul alanında yatırım yapmayı planlamadıklarını belirten Türker, “Bizim yatırımlarımız sadece gayrimenkul geliştirmede değil. En son sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde Külliyede bir tören yaptık. Bu İzmir ve Kocaeli’nde yaptığımız şehir hastaneleri yatırımlarıydı. Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk defa bu kadar büyük bir yabancı sermayeyi biz getirdik. 1.1 milyar dolarlık bir dış finansman sağladık. Toplam yatırım bedelimiz 1,5 milyar dolar. Şu anda en büyük yatırımlarımız hastane yatırımları. Samsun şehir hastanesi ve Denizli şehir hastanesi yatırımız var. Bunların da yatırım değeri yaklaşık 1,5 milyar dolar. Gayrimenkul alanında 2017’de yatırım yapmayı planlamıyoruz. Çünkü İzmir, Ankara ve İstanbul’da büyük yatırımlarımız var” diye konuştu.

YATIRIMCI DÖVİZİN NEREYE GİDECEĞİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN GAYRİMENKULE YATIRIM YAPIYOR
Yatırımcının dövizin nereye gideceğini bilmediği için gayrimenkule yatırım yaptığını belirten Türker, “ Biz İzmir’de satışa çıktığımızda doları 2 bin 850’ye fiksledik. Şu an 3.10. İstanbul, Ankara ve İzmir’de satışlarımızı TL ile yapıyoruz. Dolar artıyor. Yatırımcı dövizin nereye geleceğini bilmediği için gayrimenkule yatırım yapıyor” dedi.

İLERİDE İZMİR’E YERLEŞMEYİ DÜŞÜNÜYORUM

Belli bir yaştan sonra İzmir’e yerleşmeyi düşündüğünü söyleyen Şarkıcı Murat Boz, “Ben İzmir’i çok severim. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Mahall Bomonti İzmir’de  İzmir kadar güzel bir proje. Bu projenin içinde yer almaktan çok mutluyum.  Belli bir yaştan sonra İzmir’de yaşamayı düşünüyorum. Kazım abiyle de bu konuda pazarlık yapmak niyetindeyim” dedi.

YATIRIMIMI GAYRİMENKULE YAPIYORUM
Kazancını gayrimenkule yaptığını belirten Boz, “Benim babam işçiydi. Babam 3 defa ticarete atıldı ve batırdı. Demek ki ticaret genlerimiz de yok. O nedenle ben de en inandığım şeyi yapıyorum ve kazancımı gayrimenkule yatırıyorum. Çiftçi Tower’da da daire almayı düşünüyorum” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER