Anasayfa >

Diğer Haberler >

Halk GYO Finans Merkezi İhalesi Sonuçlandı

Halk GYO Finans Merkezi İhalesi Sonuçlandı

09 Aralık 2016 Cuma, 14:56:46
Halk GYO Finans Merkezi İhalesi Sonuçlandı
Halk GYO’nun Finans Merkezi projesinin ihalesi sonuçlandı. İhaleyi 751,5 milyon TL ile YDA Group kazandı…

Halk GYO tarafından İstanbul Finans Merkezi’nde hayata geçirilecek olan kuleler ihaleye çıktı. Halk GYO Finans Merkezi ihalesi sonuçlandı. İhalede 751,5 milyon TL ile en uygun (düşük) “Anahtar Teslimi Götürü Bedel” teklifini veren YDA İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. ; Halk GYO ile  ana yüklenici hizmet sözleşmesini imzaladı.


Ekim ayında temeli atılan  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Binası ve iş merkezi YDA Prime projesini de hayata geçireceklerini hatırlatan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan;“Yaklaşık 3,5 milyon metrekare inşaat alanına sahip olacak Finans Merkezi Projesi kapsamında inşa edilecek BDDK Binası ve YDA Prime iş merkezinin ardından bugün sözleşmesini imzaladığımız Halk GYO Ofis Kuleleri projesini de hayata geçirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu projeler; 25 bin kişiye istihdam yaratacak dev ölçekteki Finans Merkezinin kalbi olacaktır. “ dedi.

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin;“İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olarak, A sınıfı ofis standartlarında dizayn edeceğimiz, 46 ve 34 katlı iki kule ve 8'er katlı üç podyum binamız ile İstanbul'un dünya standartlarında yüksek kalitede ofis ihtiyacını karşılamayı hedeflemekteyiz. Şirketimizin gözbebeği olan projenin, finansmanının bir kısmını özkaynaklarımızdan, bir kısmını da kredi kullanmak suretiyle dış kaynaklardan sağlamayı planladık, bu sebeple bugüne kadar bilançomuzu dış finansman yükü olmaksızın taşıdık” dedi.


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Anadolu Yakası’nda doğuda Tem otoyolu, güneyde E5 bağlantı yolu olmak üzere iki ana arterin kesişim noktasında yer alan bir bölgede yükselecek.  Proje, Tem otoyoluna 400 metre, Boğaziçi Köprüsü’ne 7,5 kilometre, FSM Köprüsü’ne 10,5 kilometre, Atatürk Havalimanı’na 25 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 kilometre mesafede konumlanıyor.

Genel olarak; konut, rekreasyon, sosyal donatı, kültür ve eğlence alanları ile çevrelenen bölgede konumlanan İstanbul Finans Merkezi  projesinin tamamlanması ile birlikte, ofis, ticaret, kongre ve kültür merkezi, otel, konut, cami, polis ve itfaiye merkezi gibi fonksiyonlar da bölgede yaratılmış olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER