Anasayfa >

Diğer Haberler >

"2017 Hainlerden Arınmış Daha Güçlü Dönemin Başlangıcı Olacak"

"2017 Hainlerden Arınmış Daha Güçlü Dönemin Başlangıcı Olacak"

09 Aralık 2016 Cuma, 14:11:13
2017 Hainlerden Arınmış Daha Güçlü Dönemin Başlangıcı Olacak
2017’nin çok hareketli geçeceğini belirten Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, hainlerden arınmış daha güçlü bir Türkiye’nin başlangıcı olacak dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya htemlak.haberturk.com’ a konuştu.

Sektöre ilişkin önemli değerlendirmelerden bulunan Çetinsaya, 2017, hainlerden arınmış daha güçlü bir Türkiye’nin başlangıcı olacak dedi.


2016 yılının verimli bir yıl olacağı kanaatindeyken hain darbe girişimi ile Türkiye’nin istikrarına set çekilmek istendiğini belirten Çetinsaya, “2016 yılının gerek ülke ekonomimiz, gerekse inşaat sektörü açısından ciddi anlamda verimli ve önemli bir yıl olacağı kanaatindeydik. Ülkemizin dinamikleri ve tüm verileri de bu doğrultuda bir tablo çiziyordu.Ancak; tarihte eşine rastlanamayacak hain bir darbe girişimiyle Türkiye’nin istikrarına set çekilmek, milletin iradesine de zincir vurulmak istendi. Bu alçak girişim dünya sahnesinde benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla ve milletimizin birliğiyle bertaraf edildi” dedi.


KAMPANYALAR REKOR KIRDIRDI
Ülkemizin istikrarına ve potansiyeline güvenimiz tam diyen Çetinsaya, “Tüm sektörlerimizdeki faaliyetlerin aktifliği de bize bunu ispatlıyor. İnşaat sektörü açısından da bakacak olursak; başta devletimiz olmak üzere, emlak konut GYO ve GYODER’in girişimleriyle gerçekleştirilen kampanyalar son derece güçlü etkiler sağladı. Konut sektörü için satışların oldukça az olduğu Ağustos ayında satış rekorları kırıldı. Aynı etki, takip eden Eylül, Ekim, Kasım aylarında da devam etti. Yılı tamamlarken devletimizin birçok desteği ve girişimiyle de özel sektörün hedeflerini gerçekleştirmesi sağlandı” diye konuştu.


HEDEFİMİZE ULAŞTIK
Artaş İnşaat olarak yılsonu itibariyle hedeflerine ulaşacaklarını ifade eden Çetinsaya, Dün olduğu gibi bugün de Türkiye’ye güvenimiz tam. Bilhassa bugünlerde özel sektör temsilcilerinin daha da çok çalışması ve ülkemize yatırım yapması gerekiyor. Bu anlamda bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirerek, faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerdeki yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

SATIŞLAR BEKLENTİMİZ DOĞRULTUSUNDA OLDU
Satışı devam eden projelerde gelinen aşama hakkında da bilgi veren Süleyman Çetinsaya, “Bu yıl içinde Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Konutları Atakent 4 ve Avrupa Office Ataşehir projelerimize başladık. Her üç projemizde de çalışmalarımız hızla sürüyor. 2016 yılı içinde Avrupa Konutları Kale projemizi belirttiğimiz tarihten önce tamamlayarak teslim ettik. Avrupa Residence & Office Ataköy projemizin inşa çalışmalarında sona geldik ve teslime hazırlanıyoruz. Vadistanbul projesinin Bulvar etabının ofislerini tamamladık ve teslimlerine başladık. Projenin AVM, otel ve alışveriş caddesini de önümüzdeki 3 ay içinde tamamlayacağız. Vadistanbul’un Park etabının da inşaatı ve satışları devam ediyor. Yine ortak girişimlerle gerçekleştirdiğimiz Tema İstanbul projemiz de ise konut etabında satışlara devam ederken, diğer etaplardaki çalışmalarımız da hızla sürüyor. Tüm projelerimizde gerçekleşen satış rakamları da beklentilerimiz doğrultusunda ilerliyor” ifadesinde bulundu.

2017 HAİNLERDEN ARINMIŞ, GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLEYEN BİR TÜRKİYE’NİN BAŞLANGICI OLACAK
2017’nin ilk 6 ayının ülke ekonomisinin istikrar çizgisini yakalayacağı bir yıl olacağını vurgulayan Çetinsaya, “2017 yılının ilk altı ayı ülke ekonomimizin istikrarlı çizgisini yakalayacağı ve devamında çok daha hareketli bir yıl olacaktır. İnanıyoruz ki; 2017 yılı Türkiye’nin içindeki hainlerden arınarak, hedefleri doğrultusunda güçlü adımlarla ilerleyeceği bir dönemin başlangıcı olacaktır. 2023 hedeflerimize yaklaşırken, inşaat sektörünün temsilcileri olarak bizlere de büyük görev düşüyor. Bizler bu bilinçle yatırımlarımıza daha da ağırlık vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER