Anasayfa >

Diğer Haberler >

İnsay Yapı’dan 4 Yeni Proje

İnsay Yapı’dan 4 Yeni Proje

07 Aralık 2016 Çarşamba, 11:07:29
İnsay Yapı’dan 4 Yeni Proje
Ondörtüç Pendik projesinin satışlarına devam eden İnsay Yapı, üçü İstanbul biri Ankara’da olmak üzere 4 yeni proje hazırlığında….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık yeni projelerini htemlak.haberturk.com’a anlattı.

 Geçtiğimiz aylarda satış ve inşaatına başladıklarını Ondörtüç Pendik projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Çulhalık, Ankara ve İstanbul’da yeni proje hazırlığında olduklarını söyledi.

4 YENİ PROJE GELİYOR
Çulhalık, “Ondörtüç Pendik projemizin yanı sıra Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu’ da kentsel dönüşüm çalışmamız var. Ankara Beytepe’de Elit Manzara isimli konut projemizin yapımı ve satışı devam ediyor. Pendik’te yapımına başlayacağımız bir adet konut ve bir adet ticari projenin çalışmaları sürüyor. Ayrıca Ankara’da ve Sarıyer'deki arsalarımız üzerinde proje çalışmalarımız devam ediyor”dedi.


YENİ DÜZENLEMELER HEM ÜRETİCİNİN HEM DE YATIRIMCININ ELİNİ KOLAYLAŞTIRACAK
Sektörün canlı kalması için atılan adımların hem üreticinin hem de konut yatırımcısının elini kolaylaştırdığını belirten İhsan Çulhalık, “2016 yılı firmamız açısından oldukça verimli bir yıldı. Özellikle yurt dışı kaynaklı ekonomik gelişmeler sektör açısından zaman zaman belirleyici oldu. Türk ekonomisinin bel kemiği olarak bilinen gayrimenkul sektöründe yapılan düzenlemeler ve destekler ile sektörün canlı kalması için atılan adımların karşılığını bulmasını diliyoruz. Hem konut üreticisi hem de konut yatırımcısının elini kolaylaştıran düzenlemelerle gayrimenkul satışlarında artış bekliyoruz. İnsay Yapı olarak 2016 yılı, bir çok firma gibi bizim için de hareketli bir yıldı. Yatırımlarımızı hızlandırarak, kararlılıkla sürdürmesini bildik. Öz sermayemiz ve tecrübemiz sayesinde 2016 yılını başarıyla geride bıraktığımızı söyleyebiliriz” ifadesinde bulundu.    

KONUTA İLGİ DEVAM EDECEK
2017 yılının parlayan yıldızı yine gayrimenkul sektörü olacak diyen Çulhalık, “Yeni yılın parlayan yıldızının çoğu zaman olduğu gibi yine gayrimenkul sektörü olacağına inanıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen hem oturumcu hem de yatırımcı kitlenin konut alımı için ilgisinin devam edeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.


FİYATLAR ARTAR
Konut fiyatlarındaki artışın 2017’de de devam edeceğinin altını çizen Çulhalık, “Konut fiyatlarında artışın devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle orta gelir grubuna yönelik konut talebinin artarak devam etmesi fiyatların makul ölçülerde artışını beraberinde getirecektir. Kampanyaların doğal olarak artarak hızlanmasını öngörüyoruz. Kampanyalarla hem konut almak isteyen yatırımcının işi kolaylaşıyor hem de gayrimenkul üreticilerinin konut stokları erimiş oluyor” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER