Anasayfa >

Diğer Haberler >

Galataport Projesi Havadan Görüntülendi

Galataport Projesi Havadan Görüntülendi

07 Aralık 2016 Çarşamba, 10:01:22
Galataport Projesi Havadan Görüntülendi
Yılda 3 milyon turisti ağırlamaya hazırlanan Galataport projesinin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. 2019’da tamamlanması planlanan proje havadan görüntülendi…

4,5 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen Galataport projesi havadan drone ile görüntülendi. Karada Karaköy ve Galata bölgesi arasında, denizde ise Boğaz ile Haliç'in kesişim noktasında bulunan ve adaların karşısında yer alan projenin 2019’da tamamlanması öngörülüyor.

LİMAN HALKA AÇILIYOR
Tamamlandığında yılda 20-25 milyon arasında kişi tarafından ziyaret edilmesi planlanan Galataport projesinde müzeler, perakende ve yeme-içme alanları, ofisler ve meydanlar yer alıyor. 375 bin metrekare alan üzerinde yükselen proje, limanın halka açılmasını sağlarken tamamlanmasının ardından alan İstanbulluların ve turistlerin tüm günlerini geçirebilecekleri bir destinasyon haline gelecek.
Galataport projesinin yılda 3 milyon turisti ağırlayacağını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, projenin İstanbul’un en önemli turizm kapısı ve Beyoğlu için de çok kıymetli bir çalışma olacak" dedi.

ÖNEMLİ BİR TURİZM VE İSTİHDAN KAPASI
Projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Demircan, Galataport projesinin önemli bir istihdam ve turizm kapısı olacağını söyledi.

 

3 MİLYON TURİSTİ AĞIRLAYACAK
Demircan, "Galataport'un yeni işletmecileri olan özel sektör, burada 375 bin metrekare kapalı alan yeniliyor. Özel sektör bunu yap-işlet-devret modeliyle aldı. Burası tamamlandığında 20-25 milyon ziyaretçisi olacak. Nasıl havalimanımız varsa, nasıl otobüs terminalimiz varsa, yabancı turiste kapısını açan, pasaportla işlem yapan yılda 3 milyon turisti ağırlayacak İstanbul'un en önemli turizm kapısı ve Beyoğlu içinde çok kıymetli bir çalışma olacak" dedi.


İSTANBUL’UN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Başkan Demircan, "Bu çalışma 5 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacak. Bu sadece bu alanda çalışacak sayı. Buraya gelecek turist sayısının çevreye katacağı katma değerle bunun çarpan etkisinin nereye ulaşacağını hesap etmemiz mümkün değil. Zaten Galataport sadece bu bölgeye değil, İstanbul'a ve Türkiye'nin tanıtımına çok büyük katkı sağlayacak. Dünyada özellikle Avrupalılar uzun süreli gemilerle seyahat ediyorlar. Turistler Akdeniz'i dolaşıyorlar, Ege Denizi'nden Marmara Denizi'ne, oradan da Karadeniz'e çıkmaları mümkün olacak. Burası turistler için çok önemli bir destinasyon" ifadesinde bulundu. İHA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER