Anasayfa >

Diğer Haberler >

AVM’ler Kirada TL’ye Dönüyor

AVM’ler Kirada TL’ye Dönüyor

05 Aralık 2016 Pazartesi, 14:20:48
AVM’ler Kirada TL’ye Dönüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine AVM’ler Türk Lirası’ na dönmeye başladı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Son dönemlerde yaşanan siyasi olumsuzluklar nedeni ile ciro kaybeden AVM'ler dövizdeki tarihi yükselişle birlikte birer birer kepenk kapatmaya başlamıştı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tüm ticari alışverişlerde Türk Lirası kullanılması” çağrısına AVM’lerden destek gelmeye başladı.

Dolar ya da euro cinsinden kira ödeyen AVM’ler Cumhurbaşkanı'nın çağrısı üzerine kiralarda Türk Lirasına dönmeye başladı.

Bu dayanışmaya katılanlar arasında Artaş İnşaat var. 40 yıla yakın süredir inşaat, turizm ve AVM alanlarında faaliyet gösteren Artaş İnşaat, bünyesindeki ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri Park AVM’lerinin kiralarını TL cinsine çevirdi.

AVM kiralarında TL kampanyasına bir destek de Panorama Gayrimenkul’den geldi. Şirket Panora ve Armada AVM’de kira sözleşmelerini TL üzerinde yapma kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bankalara da "faizi indirin" çağrısıda bulunmuş ve tüm bankalardan destek gelmişti. Şimdi de AVM kiralarının döviz yerine Türk lirası cinsinden ödenmesi için bir dayanışma başladı. Artaş ve Panorama Gayrimenkul'un öncülüğünü ettiği bu dayanışmaya diğer şirketlerin de destek vermesi bekleniyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER